scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସୋମବାର କିମ୍ୱା…ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହ ଉପରେ ତେଲଙ୍ଗାନା ପୋଲିସକୁ କହିଲେ ରେବାନ୍ଥ ରେଡ୍ଡି !

3/12/2023 at 9:46 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତେଲଙ୍ଗାନା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ୬୪ ଆସନ ମିଳୁଛି । ବିଜୟ ପରେ ଏବେ ଶୀଘ୍ର ସରକାର ଗଠନ କରିବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛି । କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଦେଶ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏ.ରେବାନ୍ଥ ରେଡ୍ଡି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ତେଲଙ୍ଗାନା ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଡିସେମ୍ୱର ୪ କିମ୍ୱା ୯ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟରେ ନୂତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହ ଆୟୋଜନ ହୋଇପାରେ ।

ରେବାନ୍ଥ ରେଡ୍ଡି ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ମୁଖିଆ ଓ ଅତିରିକ୍ତ ଡିଜିପି (ଲ’ ଆଣ୍ଡ ଅର୍ଡର) ଓ ଏଡିଜି ସିଆଇଡିଙ୍କୁ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି । ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆସନ୍ତକାଲି କିମ୍ୱା ଡିସେମ୍ୱର ୯ରେ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ତେଲଙ୍ଗାନା ପୋଲିସ କହିଛି । ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ କଂଗ୍ରେସ ଖୁବଶୀଘ୍ର ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ଦାବି କରିପାରେ ।

ପଢନ୍ତୁ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଖାଲି କରି ଜଣେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଭଳି ବାହାରିଗଲେ କେ.ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାଓ, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ନିକଟକୁ ଏମିତି ପଠାଇଦେଲେ ଇସ୍ତଫାପତ୍ର

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ‘ଟିପିସିସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ସଂଧ୍ୟାରୁ ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି । ଯଦି ସମ୍ଭବ ହୁଏ ତେବେ ଆସନ୍ତାକାଲି ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ହୋଇପାରେ କିମ୍ୱା ଡିସେମ୍ୱର ୯ ପାଇଁ ସେ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି’।

ରେବାନ୍ଥ ରେଡ୍ଡି ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅନେକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଅନେକ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତୃତ୍ୱ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି । ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଏଲବି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆୟୋଜନ ହୋଇପାରେ । ରାଜ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ରେବାନ୍ଥ ରେଡ୍ଡି ପ୍ରବଳ ଦାବିଦାର ଅଛନ୍ତି । ସେ ହିଁ ରାଜ୍ୟର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଅନେକ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟରେ ଦାବି କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଘୋଷଣା ହେବା ଏବେ ବି ବାକି ରହିଛି ।

Also Read: କାମାରେଡ୍ଡୀ ଆସନରେ ଅପ୍ରତ୍ୟାସିତ ଫଳାଫଳ, କେ.ସି.ଆର ଓ ରେବନ୍ତ ରାୟଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ

   Related Posts