ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଉଡାଇବା ଘଟଣା : ଅପଲୋଡ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର, ଆଉ ହାତଯୋଡି କ୍ଷମା ବି ମାଗିଲେ…
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ସମଲେଶ୍ବରୀ ମନ୍ଦିରରେ ଦର୍ଶନ କଟକଣା : ଧାଡି ଦର୍ଶନରେ ପରସ୍ପରଠୁ ୧ମିଟର ଦୂରରେ ରହିବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ, ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଥର୍ମାଲ ସ୍କ୍ରିନିଂ

17/03/2020 at 4:17 PM

ସମ୍ବଲପୁର ୧୭।୩: କରୋନା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ସଚେତନ କରିଥିବା ବେଳେ ସମ୍ବଲପୁରରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । କରୋନା ପାଇଁ ସମ୍ବଲପୁର ସମଲେଶ୍ବରୀ ମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ କଟକଣା ଲାଗୁ ହୋଇଛି । ଗମ୍ଭୀରା ଭିତରୁ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ କରିବା ସହ କାନ୍ଥବାଡ, ରେଲିଂ ଦ୍ବାର ନ ଛୁଇଁବା, ପାର୍ଶ୍ବ ଦେବାଦେବୀଙ୍କୁ ନ ଛୁଇଁବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ସହ କଟକଣା ଲାଗିଛି ।  ଡିଜିଟାଲ ନନ୍ ଟଚ୍ ଥର୍ମୋମିଟରରେ ଟେଷ୍ଟ ହେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ । ଧାଡି ଦର୍ଶନରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧ ମିଟର ଦୂରତା ରହିବ । ବେଶୀ ଲୋକ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ନଯିବା ସହ ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଥର୍ମାଲ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଯିବା । ଅଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା ଦିଆଯିବ । ସରକାରଙ୍କ ଅନ୍ୟାଦେଶ ଲାଗୁ କରାଯିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି କଟକଣା ବଳବତ୍ତର ରହିବ ।

ସେପଟେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୫ରୁ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ବଲପୁରରେ ସମସ୍ତ ମଲ୍ ଓ ସୁପରମାର୍କେଟ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସହରର ଗୋଟିଏ ମଲ ଖୋଲିଥିବାବେଳେ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ଧରିଥିଲା । ଏହି ସପିଂ ମଲକୁ ୫୦ ହଜାର ଫାଇନ୍ କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ କଲେଜ ଓ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ ରହିବା ସହ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳୀରେ କିଭଳି ସଚେତନ ହେବେ ସେନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସଚେତନମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts