scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଗୁଏନା ଛାତ୍ରାବାସ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା; ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ୧୯ ପିଲା ମୃତ, ଶୋକପ୍ରକାଶ କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି

23/05/2023 at 3:07 PM

ଜର୍ଜ’ଟାଉନ: ଗୁଏନା ବୋର୍ଡିଂ ସ୍କୁଲ  ଛାତ୍ରାବାସ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ୧୯ଜଣ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।  ସେହିପରି ଅନେକ ଛାତ୍ର ଏଥିରେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମୃତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟାକ ଛାତ୍ରୀ ରହିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏନେଇ ହଷ୍ଟେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଭୟଙ୍କର ଓ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଇରଫାନ ଅଲ୍ଲୀ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହିତ ମୃତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଆହତ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ପ୍ରଶାସନକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ସହିତ ଆଶୁଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରିଛନ୍ତି ।

ସରକାର ଏକ ବୟାନ କହିଛନ୍ତି, ରାଜଧାନୀ ଜାର୍ଜଟାଉନ ଠାରୁ ପାଖାପାଖି ୩୨୦ କିଲୋମିଟର ଦୂର ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ସହର ମହାଦିଆରେ ଏହି ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି । ରବିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୦ଟା ୫୦ ମିନିଟରେ ଏକ ମାଧ୍ୟମିକ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରାବାସ ନିଆଁ ଲାଗିଥିଲା । ଫଳରେ ନିଆଁର ଆଁ ଭିତରକୁ ଆସିଯାଇଥିଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ନିଆଁ ଏବେ ଭୟଙ୍କର ଥିଲା ପିଲାମାନେ ବାହାରକୁ ବାହାରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇନଥିଲେ । ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୧୯ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ସେହିପରି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଗୁଆନା ଅଗ୍ନିଶମ ବାହୀନିର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଦମକଳ ବାହୀନି ଯେତେବେଳେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ସେତେବେଳେ ନିଆଁ ପୂରା ଛାତ୍ରାବାସକୁ ନିଜ କବଳକୁ ନେଇଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୧୪ ପିଲା ପ୍ରାଣହରାଇ ଥିଲେ । ଅନ୍ୟ ୫ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଯାଇଛି । ତେବେ ନିଆଁ ଲାଗିବାର କାରଣ ଏବେବି ଅସ୍ପଷ୍ଟ ରହିଛି ।

ଆହତ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗମ୍ଭୀର ରହିଛି । ଶରୀରର ଅଧିକାଂଶ ଅଂଶ ପୋଡ଼ି ଯାଇଛି। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବିମାନ ଯୋଗେ ଜାର୍ଜଟାଉନ ନିଆଯାଇଛି । ସେହିପରି ମହାଦିଆର ଏକ ହସପିଟାଲରେ ୧୦ ପିଲାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି । ତେବେ ଏହି ମାଧ୍ୟମିକ ସ୍କଲରେ ପଢୁଥିବା ଅଧିକାଂଶ ପିଲା ୧୨ରୁ ୧୮ ବର୍ଷ ରହିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

   Related Posts