Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୩ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ସହିତ ବୋଲେରୋ ଜବତ; ୨ ଚୋରା ଚାଲାଣକାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଦେଶରେ କମିଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮୮୧୩ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇ ଘରେ ପଶିଗଲା ଟ୍ରକ୍ : ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଭାରତକୁ ବଡ ଝଟ୍‌କା ଦେଲା ଫିଫା : ଏଆଇଏଫଏଫକୁ କଲା ସସପେଣ୍ଡ୍, ମହିଳା ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜନ ଅଧିକାର ବି ଛଡାଇ ନେଲା
  • ||
  • ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ ପ୍ରଶଂସକ : ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ବେଳେ କ୍ରାଶ୍ ହୋଇଗଲା ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ବିହାର କ୍ୟାବିନେଟର ସଂପ୍ରସାରଣ, ଶପଥ ନେବେ ୩୧ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଟିକଟକ୍‌ର ଭାରତୀୟ ୟୁନିଟ୍ କିଣିବ ରିଲାଏନ୍ସ ! ୫ ବିଲିୟନ ଡଲାର ନିବେଶ ହେବା ନେଇ ଆଲୋଚନା

15/08/2020 at 4:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୫|୦୮ : ଭାରତ ଓ ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ତିକ୍ତତା ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ସୁରକ୍ଷା କାରଣକୁ ୫୯ଟି ଚାଇନିଜ୍ ଆପକୁ ବ୍ୟାନ୍ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାମଧ୍ୟରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଭିଡିଓ ଆପ୍ ଟିକଟକ୍ ରହିଥିଲା । ତେବେ ଅନେକ ଭାରତୀୟ ଟିକଟକରୁ ଆୟ କରୁଥିଲେ । ଯାହା ଏବେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି । ଏବେ ପୁଣି ଟିକଟକ୍‌କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ନିକଟରେ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଟିକଟକର ଆମେରିକା ଭର୍ସନକୁ କିଣିବ ବୋଲି ଖବର ଆସିଥିଲା । ଏବେ ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନୀ ରିଲାଏନ୍ସ ଟିକଟକକୁ ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଟିକଟକର ଭାରତୀୟ ଭର୍ସନକୁ ରିଲାଏନ୍ସ କିଣିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଖବର ମିଳୁଛି ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ରିଲାଏନ୍ସ ଅଧିକାରୀ ଟିକଟକ୍ ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ରହିଛନ୍ତି । ଊାରତୀୟ ୟୁନିଟରେ ରିଲାଏନ୍ସ ନିବେଶ କରିପାରେ ବୋଲି ବିଚାର ବିମର୍ସ ଜାରି ରହିଛି । ୫ ବିଲିୟନ ଡଲାରରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଟିକଟକର ଭାରତୀୟ ଭର୍ସନକୁ ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଖବର ମିଳୁଛି ।

ଭାରତରେ ଟିକଟକ୍‌କୁ ପ୍ରାୟ ୬୧୧ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଥର ଡାଉନଲୋଡ୍ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ରିଲାଏନ୍ସ ଟିକଟକ୍ ଉପରେ ନିବେଶ ବାବଦରେ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନାହିଁ ।ଟିକଟକ୍‌ର ମୂଳ କମ୍ପାନୀ ବାଇଟଡ୍ୟାନ୍ସ ମଧ୍ୟ ଏହି ନିବେଶ ବାବଦରେ କିଚି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନାହିଁ ।

ଗ୍ରେହାଉଣ୍ଡ ରିସର୍ଚ୍ଚର ସିଇଓ ସଞ୍ଚିତ୍ ବୀର ଗୋଗିୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ସହ ବାଇଟଡ୍ୟାନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ହେଲେ ଭାରତରେ ପୁଣି ଟିକଟକ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ । ଭାରତୀୟ ଯୁବକଙ୍କ ପାଇଁ ରୋଜଗାର ଅବସର ବଢିବ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ନିକଟରେ ଫେସବୁକ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ରିଲ୍ସ୍ ଲଞ୍ଚ୍ କରିଛି । ଏଥିରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଛି ।

   Related Posts