oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଓଡିଶା ଗ୍ରାମ୍ୟବ୍ୟାଙ୍କର ମ୍ୟାନେଜର ମୃତ, ଗୁରୁତର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ସୂଚନା, ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେଲା ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି
  • ||
  • ଅଗ୍ନିଶ୍ଵର ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲେ ପୂଜକ, ସିଂହଦ୍ୱାର ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ: ତଓ୍ୱାଙ୍ଗରେ ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍, ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ଲୁଗା ଶୁଖାଇବା ହେଲା କାଳ, ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ତିନିଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ଭିଜୁଛି ସାରା ରାଜ୍ୟ, ଭଦ୍ରକରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ବର୍ଷା
  • ||
  • ବାରାମୁଲ୍ଲାରେ ଶୋପିଆନ୍‌ରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ, ମୁଲୁରେ କମ୍ୱିଂ ଜାରି
  • ||

ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ତ୍ରୈମାସିକରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ନିଟ୍ ଲାଭ ୪୫.୬% ବୃଦ୍ଧି

20/07/2019 at 9:20 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦|୭: ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ପକ୍ଷରୁ ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ତିନିମାସ (ଅପ୍ରେଲରୁ ଜୁନ) ର ଆର୍ଥିକ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି | ଅପ୍ରେଲରୁ ଜୁନ୍ ଯାଏଁ ରହିଥିବା ଏହି ତ୍ରୟମାସରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରହିବା ସହିତ ନିଟ୍ ଲାଭ ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ୪୫.୬ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ୮୯୧ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ପହଁଚିଥିବା କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି | ସେହିଭଳି ଏହି ତ୍ରୟମାସରେ କମ୍ପାନୀର EBIDTA ରେ ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ୪୯ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟି ୪୬୮୬ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ପହଁଚିଥିବା ବେଳେ EBIDTA ମାର୍ଜିନ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ରହିଥିବା କୁହାଯାଇଛି | ୨୦୨୦ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ଏହି ପ୍ରଥମ ତ୍ରୟମାସରେ  ଜିଓ ନୂତନ ଗ୍ରାହକ ଯୋଡ଼ିବାରେ ନିଜର ଜୟଯାତ୍ରା ବଜାୟ ରଖି ମୋଟ୍ ୩.୩୧ କୋଟି ମୋବାଇଲ ଗ୍ରାହକ ଯୋଡିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରତି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ମାସିକ ହାରାହାରି ଡାଟା ବ୍ୟବହାର ବୃଦ୍ଧିପାଇ ୧୧.୪ ଜିବି ରହିଥିବା କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି | ଉପଭୋକ୍ତା ପିଛା ଭଏସ କଲ୍ ମାସକୁ ହାରାହାରି ୮୨୧ ମିନିଟ୍ ରହିଥିବା ବେଳେ ଉପଭୋକ୍ତା ପିଛା ରାଜସ୍ବ (ARPU ) ୧୨୨ ଟଙ୍କା ରହିଛି | 

ଆଜି ମଧ୍ୟ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ ଲିମିଟେଡ଼ର ୨୦୧୯ – ୨୦ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ତ୍ରୈମାସିକ ଆର୍ଥିକ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି | ଏହି ତ୍ରୟମାସରେ କମ୍ପାନୀର ନିଟ୍ ଲାଭ ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ୬.୮ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ରେକର୍ଡ ୧୦୧୦୪ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ପହଁଚିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି | ଏହି ତିନିମାସରେ କମ୍ପାନୀର ମୋଟ୍ ରାଜସ୍ବ ଗତ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ୨୨.୧ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୧,୭୨,୯୫୬ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ପହଁଚିଥିବା କୁହାଯାଇଛି | ରିଟେଲ ଓ ଡିଜିଟାଲ ସେବା ବ୍ୟବସାୟରେ ଏହି ସମୟରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଘଟି ଏହା ରେକର୍ଡ ସ୍ତର ଛୁଇଁଥିବା ବେଳେ ରିଲାଏନ୍ସ ରିଟେଲର ପ୍ରଥମ ତ୍ରୟମାସ ରାଜସ୍ବରେ ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ୪୮ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟି ଏହା ୩୮୨୮୬ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ପହଂଚିଛି | ୬୭୦୦ ରୁ ଅଧିକ ସହରରେ ୧୦୬୪୪ ଷ୍ଟୋର ରହିଥିବା ରିଲାଏନ୍ସ ରିଟେଲର ପଂଜିକୃତ ଗ୍ରାହକ ସଂଖ୍ୟା ଏହି ତିନିମାସରେ ୧୦ କୋଟି ପାର କରିଥିବାବେଳେ ରିଲାଏନ୍ସ ରିଟେଲ ଷ୍ଟୋରକୁ ଏହି ଅବଧିରେ ୧୫ କୋଟି ଗ୍ରାହକ ଆସିଥିବା କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି | ଏହି ତ୍ରୟମାସରେ ରିଲାଏନ୍ସ ପେଟ୍ରୋକେମିକାଲ ବ୍ୟବସାୟରେ EBIDTA ୮୮୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଥିବା ବେଳେ ରିଫାଇନିଙ୍ଗ EBIDTA ୫୧୫୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଥିବା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି |

ଆଜି ତ୍ରୈମାସିକ ଆର୍ଥିକ ଫଳାଫଳ ସହିତ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଭିତ୍ତିଭୂମି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖ୍ୟାତିସମ୍ପନ୍ନ ସଂସ୍ଥା ବୃକଫିଲଡ ସହିତ ଟାୱାର ଇନ୍ ଫ୍ରାଷ୍ଟ୍ରକ୍ଚର ଟ୍ରଷ୍ଟରେ ୨୫୨୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ ପାଇଁ ଚୁକ୍ତିନାମା ସ୍ବକ୍ଷରିତ ହୋଇଥିବା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି |

   Related Posts