Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

ଋଣଗ୍ରସ୍ତ ଉର୍ଜା କମ୍ପାନିର ବଦଳିବ ଭାଗ୍ୟ ! କିଣିବା ଦୌଡରେ ଅମ୍ୱାନୀ, ଆଦାନୀ

27/08/2022 at 4:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗୋଟିଏ କମ୍ପାନିର ଅଧିଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ମୁକେଶ ଅମ୍ୱାନୀଙ୍କ ରିଲାଏନ୍ସ ଏବଂ ଗୌତମ ଆଦାନୀଙ୍କ କମ୍ପାନି ଆଦାନୀ ପାୱାର ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସଂକଟରେ ଥିବା ଥର୍ମାଲ ୱାପାର ଉତ୍ପାଦକ ଲେଙ୍କୋ ଅମରକଣ୍ଟକ ପାୱାର ମିଳିଟେଡର ଅଧିଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ଦୁଇ କମ୍ପାନି  ଅଗ୍ରାହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ନିଲାମ ରାଶି ଜମା କରିଛନ୍ତି । ଏହାଛଡା ପାୱାର ଫାଇନାନ୍ସ କର୍ପୋରେସନ ମଧ୍ୟ ଆରଇସି ଲିମିଟେଡ ସହ ମିଶି ବିଡ୍ ଲଗାଇଛି । ଏହି ପରି ଲେଙ୍କୋ ଅମରକଣ୍ଟକ ପାୱାର ଅଧିଗ୍ରହଣ ଦୌଡରେ ତିନି କମ୍ପାନି ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।

ରିଲାଏନ୍ସ ପ୍ରାୟ ୧,୯୬୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଡ୍ ରଖିଛି । ଗୌତମ ଆଦାନୀଙ୍କ  ଆଦାନୀ ପାୱାର ୧,୮୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅଫର ଦେଇଛି । ଏହାଛଡା ପାୱାର ଫାଇନାନ୍ସ-ଆରଇସି ୩,୪୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଡ୍ ଦାଖଲ କରିଛି ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଲେଙ୍କୋ ଅମରକଣ୍ଟକ ପାୱାର ଫାର୍ମା ଋଣରେ ବୁଡି ରହିଛି । ଅଧିକ ଋଣ ଯୋଗୁଁ କମ୍ପାନି ଦେବାଳିଆ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି । ଏହି କମ୍ପାନିର ଅଧିଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ପୂର୍ବରୁ ବିଡ୍ ଜମା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି କମ୍ପାନି ମଧ୍ୟରେ ବେଦାନ୍ତ ୩୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅଫର ଦେଇଥିଲା । ସେହିପରି ଓପି ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ, ଜିନ୍ଦଲ ପାୱାର ଲିମିଟେଡ୍ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରଜୋକ୍ଟରେ ନିଜର ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts