suno sunao
Aao Nxt
suno sunao
AAo728x90 (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, odisha news,khabar odisha,news in oriya

ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କ ଅନୁରୋଧ

27/09/2020 at 6:50 PM

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ, ୨୭|୦୯: ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା   ବଡ଼ଚଣା  ନରଣପୁରଠାରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀମାନେ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ  ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଓ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନଙ୍କୁ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ  କର୍ମୀ ସଭାନେତ୍ରୀ ବିଷ୍ଣୁପ୍ରିୟା  ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏନେଇ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ ।

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଗତ ୨୫ ତାରିଖ ଦିନ ଡେପୁଟି ସେକ୍ରେଟାରୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପତ୍ର ସଂଖ୍ୟା-୨୧୬୪୯ ମାଧ୍ୟମରେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଚିଠିରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଏବଂ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ବିଷୟରେ ତର୍ଜମା କରି ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗକୁ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିବେ।

ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ବିନମ୍ର ଅନୁରୋଧ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବଢୁଥିବା  କୋରନା ସଂକ୍ରମଣର ସତର୍କତା ଓ ନିରାକରଣ, ଉପଯୁକ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବାକୁ ନଜରରେ ରଖି ବିନା ଭେଦଭାବ ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀମାନଙ୍କର ମାନସିକ ଭାବନା ତଥା ସେମାନଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ବିଚାରକୁ ନିଆଯାଉ । ଏହାସହ ପୂର୍ବରୁ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବା ସମସ୍ତ ମହିଳା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଦାନ ସହିତ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ବିଷୟରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ ।

   Related Posts