oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୧୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : କାରରୁ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ମାଫିଆ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା, ୨ରେ ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ !
  • ||

ବ୍ରହ୍ମପୁର ପିଚିପିଚା ନଗରକୁ ଗଲେ ବାରିହୋଇପଡ଼େ ଆମ ଯୋଜନା ସବୁ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ କେତେ ସଫଳ, ପଢନ୍ତୁ ପୂରା ରିପୋର୍ଟ

26/08/2019 at 6:59 PM

ବ୍ରହ୍ମପୁର୨୬|୮: ଗରିବ ଗୁରୁବାଙ୍କୁ ଘର ଖଣ୍ଡେ ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ସରକାର କେତେ କଣ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ଯୋଜନା ଯୋଜନା ବାଟରେ ।ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ୪ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡରେ ଥିବା ପିଚିପିଚା ନଗରକୁ ଗଲେ ବାରିହୋଇପଡ଼େ ଆମ ଯୋଜନା ସବୁ କେତେ ସଫଳ ? କେତେ ଉପକୃତ ହୁଅନ୍ତି ଗିରବ ହିତାଧିକାରୀ ? ଅଭିଯୋଗ କଲେ ବି ଫଳ ଘର ଶୂନ ।

ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମର ୪ନମ୍ବର ୱାର୍ଡରେ ଥିବା  ପିଚିପିଚାନଗରର ଇଏ ହେଉଛି ଦୃଶ୍ୟ । ଦେଖନ୍ତୁ କେମିତି ରହୁଛନ୍ତି ଏଠାକାର ବାସିନ୍ଦା । ଭଙ୍ଗା ଦଦରା ଘରେ ବିତୁଛି ଜୀବନ । ବର୍ଷା ଦିନ ପାଇଁ ଅବସ୍ଥା ଆହୁରି ଖରାପ । ପିଲା ଛୁଆଙ୍କୁ ଧରି ପାଣି କାଦୁଅରେ ନାହିଁ ନଥିବା ହୀନସ୍ତା ହେଉଛନ୍ତି ଏମାନେ ।

୩୦ ବର୍ଷ ହେଲାଣି  ଏମିତି ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛନ୍ତି ପିଚିପିଚାନଗର ବାସିନ୍ଦା । ରାଜୀବ ଆବାସିକ ଯୋଜନାରେ ଘର ଖଣ୍ଡିଏ ମିଳିବ ବୋଲି ଆଶା ଥିଲା । ହେଲେ ଯୋଜନା ଏମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସାତ ସପନ ପାଲଟିଯାଇଛି ଯେମିତି । ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଗୁହାରୀ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଆନ୍ଦୋଳନ ବି କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ଫଳ ଘର ଶୂନ ।  

କାହିଁକି ପିଚିପିଚାନଗରର ୩୧ ପରିବାର  ଯୋଜନାରୁ ବାଦ୍ ପଡିଛନ୍ତି ?  ରାଜୀବ ଆବାସିକ ଯୋଜନାରେ ତ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି ଅନେକ ଘର। କାହିଁକି ଏସବୁ ଘର କାହାକୁ ଯୋଗାଯାଇନି ? ଏସବୁ ଘର ଏବେ ଭୂତ କୋଠୀ ପରିଣତ ହେଲାଣି । ଅସାମାଜିକଙ୍କ ଆଡ୍ଡା ବି ଜମୁଛି ଏଠାରେ । ହେଲେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦିଆନଯିବାର କାରଣ କଣ ? କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ କ୍ଳିୟରାନ୍ସ୍  ଆସିଲେ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ୍ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବି.ଏମ୍.ସି କମିଶନର ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସିଂହ ରାଠୋର୍।

   Related Posts