Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଜମି ବିକ୍ରି ଆଳରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇ ରିଅଲ ଇଷ୍ଟେଟ ମାଲିକ ଛୁ, ନାକେଦମ ପରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଲୋକେ

17/12/2022 at 10:57 PM

ଢେଙ୍କାନାଳ: ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରରେ ଜାଗା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ  ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ପରେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଜଣେ ରିଅଲ ଇଷ୍ଟେଟ ମାଲିକ । ଫଳରେ ଦୀର୍ଘ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ବର୍ଷ ଧରି ନିଜ ଜାଗା ନପାଇ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ ନାକେ ଦମ ହେଲେନି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଟାଉନ ଥାନାରେ  ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ସତ୍ତ୍ୱେ ପୁଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଦେଇ ହାତ ବାନ୍ଧି ବସିଥିବା ଠକାମୀ ର ଶିକାର ଲୋକ ମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଠକାମୀ ଶିକାର  ଜମି କ୍ରେତା ମାନେ ଢେଙ୍କାନାଲ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । 

ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ପୁଲିସର ନିଷ୍କ୍ରିୟତା ନେଇ  ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଭାବେ ଗୁହାରି କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ ଢେଙ୍କାନାଳ ସହର କୁଞ୍ଜକାନ୍ତ ଅଂଚଳର ରମେଶ ପଣ୍ଡା ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପିପି ଡେଭଲପର ଓ ରିୟଲ ଇଷ୍ଟେଟ ନାମକ ଏକ ସଂସ୍ଥା ଖୋଲି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସହରର ଶ୍ୟାମଚରଣପୁର, କାଠଗଡା ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ ଜାଗା ଦେଖାଇ ବିକ୍ରି ସୂତ୍ରରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଛନ୍ତି । ତେବେ କେତେକଙ୍କୁ ଜାଗା ବିକ୍ରି କରି କବଲା କରିଥିବା ବେଳେ ଉକ୍ତ ଜାଗାକୁ ଏକାଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରିଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଆଉ କେତେକଙ୍କୁ ଜାଗା ଯୋଗାଇ ଦେବା ଆଳରେ ଅଗ୍ରୀମ ଆକାରରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇ  ଜାଗା ଯୋଗାଉଥିବା ତ ଦୂରେ ଥାଉ  ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଫେରସ୍ତ କରୁନାହାନ୍ତି । ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରାଇବା ଆଳରେ ଚେକ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ବାଉନସ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଚେକ ବାଉନସ ଘଟଣାରେ ଟାଉନ ଥାନାରେ ମାମଲା ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ ଚୁପ ରହିଛି । ଏହାର ସୁଯୋଗର ଉକ୍ତ ରିୟଲ ଇଷ୍ଟେଟ ମାଲିକ  ରାଜ୍ୟର ଗଂଜାମ, ଯାଜପୁର, ଅନୁଗୁଳ, ଢେଙ୍କାନାଲ ଓ ନୟାଗଡ଼ ଆଜି ଜିଲ୍ଲାର ଅଂନ୍ୟୁନ ୨୦ରୁ ୨୫ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଠକେଇ କରି କେଉଁ ଆଡେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।  ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଠକାମୀ ଶିକାର ଲୋକେ।

   Related Posts