scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବିଜୟ ପାଇଁ ଧୋନୀଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟ ଦେଲେ ଜାଡେଜା, କହିଲେ…

3/12/2020 at 9:34 AM

କାନବେରା,୦୩/୧୨:  ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଏହି ସିରିଜରେ ବିରାଟ ବାହିନୀ ୨-୧ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି । ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ କାନବେରାରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତ ୧୩ ରନରେ ବିଜୟଲାଭ କରିଥିଲା । ମ୍ୟାଚରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଓ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମିଳିତ ଭାବେ ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ୧୫୦ ରନ୍‌ର ପାର୍ଟନରସିପ୍ କରିଥିଲେ । ଫଳରେ ଭାରତ ୩୦୨ ରନ୍ କରିପାରିଥିଲା । ଏହାପରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୨୮୯ରେ ବାନ୍ଧି ରଖିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ କିପରି ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟରେ ସେ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ଜାଡେଜା କହିଛନ୍ତି ।

ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ୧୫୨ ରନରେ ୫ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ସଙ୍କଟରେ ପଡି ଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଓ ଜାଡେଜା ମୋର୍ଚ୍ଚା ସମ୍ଭାଳିଥିଲେ । ଫଳରେ ଦଳ ୩୦୦ ରନ୍ ଟପିଥିଲା । ଜାଡେଜା ୫୦ବଲରୁ ୬୬ ରନ୍ ଓ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୭୬ ବଲରୁ ୯୨ ରନ୍ କରିଥିଲେ ।

ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ଜିତିବା ପରେ ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ଧୋନୀଙ୍କ ଭଳି ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି କି ବୋଲି ପଚାରିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ । ଧୋନୀ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭାରତ ଓ ସିଏସକେର ଅଧିନାୟକ ରହିଛନ୍ତି । ଆପଣ କୌଣସି ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ସହ ସେଟ୍ ହୋଇଗଲେ ରନ୍ କରିପାରିବେ । ବଡ ସଟ୍ ମଧ୍ୟ ଖେଳିପାରିବେ ।

ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଜାଡେଜା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟତୀତ ଆଇପିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ଖେଳନ୍ତି । ଧୋନୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ କିପରି ସେ ଲିମିଟେଡ୍ ଓଭରରେ ଭଲ ଖେଳୁଛନ୍ତି ତାହା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ । ସେ ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ, କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ କିପରି ବ୍ୟାଟିଂ କରିହେବ ତାହା ଧୋନୀ ଶିଖାଇଛନ୍ତି । ଶେଷ ୪, ୫ ଓଭରରେ ଅଧିକ ରନ୍ କଲେ ମ୍ୟାଚକୁ ଶେଷ ଯାଏଁ ନେଇହେବ ବୋଲି ଧୋନୀ ତାଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ ।

   Related Posts