AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁମ୍ୱାଇ: ଗୁଲମର୍ଗ ସ୍କିଂ ରିସର୍ଟରେ ହିମସ୍ଖଳନ, ଫସିଲେ ଅନେକ ବିଦେଶୀ ଟୁରିଷ୍ଟ
  • ||
  • ନବ ଦାସ ହତ୍ୟା ମାମଲା, ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଜେ.ପି ଦାସ କରିବେ ତଦନ୍ତର ତଦାରଖ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଟ୍ୱିନସିଟିର ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ବଜେଟ୍: ସୁନା-ରୁପା, ସିଗାରେଟ୍ ମହଙ୍ଗା, ଶସ୍ତା ହେଲା ଟିଭି ଉପକରଣ ଓ ସାଇକେଲ୍, ଖେଳନା
  • ||
  • ବଜେଟ୍‌ ଫୋକସ୍; ୨୦୪୭ ସୁଦ୍ଧା ଦୂର ହେବ ଏମିନିଆ, ଗ୍ରୀନ୍ ହାଇଡ୍ରୋଜେନ୍ ମିଶନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ୍‌ ଫୋକସ୍; ୨୦୪୭ ସୁଦ୍ଧା ଦୂର ହେବ ଏମିନିଆ, ଗ୍ରୀନ୍ ହାଇଡ୍ରୋଜେନ୍ ମିଶନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟିପଡ଼ିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଅଟୋ, ୯ ଆହତ
  • ||

୭ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ପିଡୀତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀକୁ ଦିଆଗଲା ଫାଶୀ, ଅଧଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଝୁଲି ରହିଲା ଶବ

17/10/2018 at 6:06 PM

ଲାହୋର ୧୭।୧୦: ୭ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଆଜି ମୃତ ନାବାଳିକାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଛି । ସର୍ବ ସାଧାରଣରେ ଏହି ରାକ୍ଷସକୁ ଫାଶୀ ଦେବା ଲାଗି ପୀଡିତାଙ୍କ ପିତା କରିଥିବା ଆବେଦନକୁ ଅଦାଲତ ଖାରଜ କରିଦେଇଥିଲେ । ଲାହୋରର ଲଖପତି ଜେଲ୍ ରେ ଆଜି ସକାଳେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ଇମ୍ରାନ ଅଲ୍ଲୀକୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଛି । ଗତକାଲି ନିଜ ପରିବାର ସହ କଥା ହେବାପାଇଁ ଇମ୍ରାନକୁ ୪୫ମିନିଟ୍ ସମୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୯ଜଣଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବା ସହ ଜଣେ ୭ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ଇମ୍ରାନ ଅଲ୍ଲୀକୁ ଗତ ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ କଡା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ସାତ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସମଗ୍ର ପାକିସ୍ତାନରେ ଉଦବେଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଫଳରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଫେରାର ଥିବା ଇମ୍ରାନକୁ ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନର ଆଣ୍ଟି ଟେରୋରିଷ୍ଟ କୋର୍ଟ (ଏଟିସି) ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିଥିଲେ । ଅଦାଲତରେ ଇମ୍ରାନ ହତ୍ୟା ଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲା । ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ମାମଲାରେ ଅଦାଲତ ଇମ୍ରାନକୁ ୨୧ଥର ମୃତ୍ୟୁ, ତିନିଥର ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଓ ୨୩ବର୍ଷର ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଥିଲେ ।

ଗତ ଜାନୁଆରୀ ମାସ ୯ତାରିଖରେ ମୃତ ନାବାଳିକା ନିଜର ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ଇମ୍ରାନ ହାବୁଡରେ ପଡିଥିଲା । ଇମ୍ରାନ ନାବାଳିକା ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବା ପରେ ଗଳା ଦବାଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା । ନାବାଳିକାଙ୍କ ଶବ ଏକ ଡମ୍ପିଂ ୟାର୍ଡରୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା । ନାବାଳିକାଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା ଯେ ହତ୍ୟା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇଛି ।

ଆଜି ଇମ୍ରାନକୁ ଫାଶୀ ଦେବାବେଳେ ମୃତ ପୀଡିତାଙ୍କ ପିତା ଓ ତାଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଫାଶୀ ପରେ ମୃତ ନାବାଳିକାଙ୍କ ପିତା ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀର ମୃତ୍ୟୁ ନିଜ ଆଖିରେ ଦେଖି ସେ ଆତ୍ମସନ୍ତୋଷ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି । ଫାଶୀ ଦେଲା ପରେ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀର ଶବ ଅଧଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଝୁଲି ରହିଥିଲା । ତାହା ତାଙ୍କୁ ବେଶ୍ ସନ୍ତୋଷ ପ୍ରଦାନ କରିଛି ।

   Related Posts