scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣରେ ଲାଗିବ ନାହିଁ ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା, କେବଳ ଭାରତର ରାମ ଭକ୍ତ କରିପାରିବେ ଦାନ

30/07/2020 at 11:19 AM

ଅଯୋଧ୍ୟା ୩୦/୦୭ : ଅଗଷ୍ଟ ୫ ତାରିଖରେ ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷିତ ଅଯୋଧ୍ୟା ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମିପୂଜନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହେବ | ଏଥିପାଇଁ ଦେଶର କୋଣ ଅନୁକୋଣରୁ ଭକ୍ତ ଦାନ କରୁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ବିଦେଶୀ ଭକ୍ତ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦାନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | କାରଣ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ତୀର୍ଥକ୍ଷେତ୍ର ଟ୍ରଷ୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରାରେ ଦାନ ସ୍ୱୀକାର କରିବନାହିଁ | ଟ୍ରଷ୍ଟ ଏବେ କେବଳ ଭାରତରେ ରହୁଥିବା ରାମ ଭକ୍ତଙ୍କ ଠାରୁ ଦାନ ସ୍ୱୀକାର କରିବ | ଦାନ ସ୍ୱରୂପ ସହଯୋଗ ଗ୍ରହଣ କରିବ | ଟ୍ରଷ୍ଟର ମହାସଚିବ ଚମ୍ପତ ରାୟଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି | ସେଥିପାଇଁ ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ | କିନ୍ତ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଏବେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଇବ ନାହିଁ |

ରାମ ମନ୍ଦିର ପକ୍ଷରେ ଫଇସଲା ଆସିବା ପରେ ୫ ତାରିଖରୁ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଦିଆଯିବ | ଏଥିପାଇଁ ଦେଶ ତଥା ବିଦେଶରୁ ଶ୍ରୀରାମ ଭକ୍ତ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣରେ ସହଯୋଗ ପାଇଁ ଦାନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ବିଦେଶରେ ରହୁଥିବା ଶ୍ରୀରାମ ଭକ୍ତ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣରେ ସହଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଲଗାତାର ଟ୍ରଷ୍ଟ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ କରୁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଟ୍ରଷ୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଛି |

୫ ତାରିଖରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଭୂମିପୂଜନ କରିବେ | ଏହି ଅବସରରେ ଆରଏସଏସ ମୁଖ୍ୟ ମୋହନ ଭାଗବତଙ୍କ ସହିତ ମନ୍ଦିର ଆନ୍ଦୋଳନରେ ଜଡିତ ନେତା ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ | ଜନ୍ମଭୂମି ପରିସରରେ ଟେଣ୍ଟ ଲଗାଇବା କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି | ସୁବିଧା ଅନୁସାରେ ପରିସରରେ ଦୁଇଟି ଟେଣ୍ଟ ଲଗାଯାଉଛି | ପରିସରରେ ଏକ ମଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ତିଆରି ହେଉଛି | ଏଠାରେ ମୋଦି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ |

   Related Posts