AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

ଜାପାନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ରାଜନାଥ ଏବଂ ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କ ଟୁ ପ୍ଲସ୍ ଟୁ ଆଲୋଚନା, ସାର୍ବଭୌମତ୍ୱ ଏବଂ କ୍ଷେତ୍ରୀୟ ଅଖଣ୍ଡତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

8/09/2022 at 4:46 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଏବଂ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କର ଜାପାନରେ ଟୁ ପ୍ଲସ ଟୁ ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଜାପାନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ହୟାଶୀ ୟୋଶିମାସା ଏବଂ ଜାପାନର ରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ହମଦା ୟାସୁକାଜୁଙ୍କ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାରତ-ଜାପାନ ଟୁ ପ୍ଲସ ଟୁ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି । ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁସାରେ, ନିୟମ ଆଧାରିତ ବୈଶ୍ୱିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରତି ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି, କ୍ଷେତ୍ରୀୟ ଅଖଣ୍ଡତାକୁ ଉଭୟ ଦେଶ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଏକତରଫା ନ କରି ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଆଇନ ଅନୁସାରେ ବିବାଦର ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ସମାଧାନର ଆବଶ୍ୟକତା ଉପରେ ଜୋର ଦେଇଥିଲେ।

ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି, ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ସହଯୋଗରେ ୨୦୧୯ ନଭେମ୍ୱର ବୈଠକ ପରେ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଗତି ଉପରେ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତ-ଜାପାନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରଣନୈତିକ ଏବଂ ବୈଶ୍ୱିକ ସହଭାଗୀତାର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ତମ୍ଭ । ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ବହୁସ୍ତରୀୟ ସମ୍ୱାଦର ମହତ୍ୱକୁ ସ୍ୱୀକାର କରି, ଜାତିସଂଘର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ମଜଭୁତ କରିବା ଦୃଷ୍ଟିରେ ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦରେ ସୁଧାର ଉପରେ ସମ୍ୱାଦ କରିବାକୁ ଆଶା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts