scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ରାଜକୋଟ ଟେଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୪ ଉଇକେଟରେ ଭାରତ ୩୬୪

4/10/2018 at 6:32 PM

ରାଜକୋଟ୪|୧୦: ଆଜିଠାରୁ ଗୁଜରାଟ ରାଜକୋଟ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍‌ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଭାରତ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ୨ଟିକିଆ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ । ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତି ନେଇଛି । ପ୍ରଥମ ଦିନର ଖେଳ ଶେଷରେ ଭାରତ ୮୯ ଓଭରରେ ୪ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ୩୬୪ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଟେଷ୍ଟ୍ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ପୃଥ୍ବୀ ସା ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି …..

ରାଜକୋଟ୍ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍‌ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତ-ୱେଷ୍ଟଣ୍ଡିଜ୍‌ ଟେଷ୍ଟ ମୁକାବିଲା । ଟସ୍‌ ଜିତି ବିରାଟ ବାହିନୀର ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ।  ପ୍ରଥମ ଦିନ ଖେଳ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତ ୪ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ  ୩୬୪ରନ୍‌ କରିଛି । ତେବେ ବଡ କଥା ହେଉଛି ଟେଷ୍ଟ୍ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ୧୮ବର୍ଷିୟ ବ୍ୟାଟ୍ସ ମ୍ୟାନ ପୃଥ୍ବୀ ସ ଡେବ୍ୟୁ ମ୍ୟାଚରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଡେବ୍ୟୁ ଟେଷ୍ଟ୍‌ ମ୍ୟାଚରେ ଶତକ ହାସଲ କରିବାରେ ସେ ପ୍ରଥମ ସର୍ବ କନିଷ୍ଠ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସ ମ୍ୟାନ୍‌ । ମାତ୍ର ୫୬ ବଲ୍‌ରେ ପୃଥ୍ବୀ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ ଓ ୯୯ବଲ୍‌ରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥଲି । ଆରମ୍ଭରୁ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଦେଖା ଦେଇଥିଲା । ଦଳର ସ୍କୋର ମାତ୍ର ୩ରନ୍‌ ଥିବାବେଳେ କୌଣସି ରନ୍‌ ନକରି ଲୋକେଶ୍‌ ରାହୁଲ ଏସ ଗ୍ରାବିଏଲଙ୍କ ବଲରେ ଏଲବିଡବ୍ଲୁ ହୋଇ ପାଭିଲେନ୍‌ ଫେରିଥିଲେ । ପରେ  ପୃଥ୍ବି ସ ଓ ଚେତେଶ୍ବର ପୂଜାରାଙ୍କ ୮୬ରନ୍‌ ଦଳକୁ ମଜବୁଦ ସ୍ଥିତି ଆଡକୁ ନେଇଥିଲା  । ଦିତୀୟ ୱିକେଟ୍‌ ପତନ ପରେ କ୍ୟାପ୍ଟଟନ ବିରାଟ କୋହିଲଙ୍କ  ୭୨ରନ୍‌ ଓ ଆଜିଙ୍କେ ରାହାଣେଙ୍କ ୪୧ରନ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ସ୍ଥିତିକୁ ଅଧିକ ମଜବୁତ କରିଛି । ଆଜି ଦିନର ଖେଳ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିରାଟ୍‌ କୋହିଲ୍‌ ୭୨ ଓ ରିସବ ପନ୍ଥ ୧୭ ରନ୍‌ କରି ନଟ ଆଉଟ୍‌ ଅଛନ୍ତି ।

   Related Posts