ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ରାଜସ୍ଥାନ ପୌର ନିର୍ବାଚନରେ ବାଜି ମାରିଲା କଂଗ୍ରେସ, ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ବିଜେପି

14/12/2020 at 8:46 AM

ଜୟପୁର,୧୪/୧୨: ରାଜସ୍ଥାନ ପୌର ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ୬୨୦ଟି ଓ୍ୱାର୍ଡରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିବା ବେଳେ ସ୍ୱାଧିନ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ୫୯୫ଟି ଓ୍ୱାର୍ଡକୁ ଦଖଲ କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ବିଦେପି ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରହିଛି । ଦଳକୁ ୫୪୮ ଓ୍ୱାର୍ଡରେ ବିଜୟ ମିଳିଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୫୦ଟି ସହରର ୧୭୭୫ ଓ୍ୱାର୍ଡ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।

କଂଗ୍ରେସର ବିଜୟ ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ଭରସା ଅତୁଟ ରଖିଥିବାରୁ ସେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ବିଜେପି କହିଛି ଯେ, କଂଗ୍ରେସର ଏହା ଲୋକ ଦେଖାଣିଆ ଖୁସି । ସରକାରରେ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସଠୁ ଅଧିକ ଆସନ ବିଜେପି ଓ ନିର୍ଦ୍ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜିତିଛନ୍ତି । ଯାହା ସରକାର ବିରୋଧରେ ଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁଥିବା ଦଳ କହିଛି ।

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ପିଏମ ମେହେରାଙ୍କ ସୂଚନାନୁସାରେ. ଡିସେମ୍ବର ୧୧ରେ ରାଜ୍ୟର ୫୦ଟି ପୌରପାଳିକା ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏତିରେ ୭୯.୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟି ହୋଇଥିଲା । ରବିବାର ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ମୋଟ୍ ୧୭୭୫ ଓ୍ୱାର୍ଡରୁ କଂଗ୍ରସ ୬୨୦, ବିଜେପି ୫୪୮, ବିଏସପି ୭, ସିପିଆଇ ୨, ଆରଏଲପି ୧ ଓ ସ୍ୱାଧିନ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ୫୯୫ ଟି ଓ୍ୱାର୍ଡରେ ଜିତିଛନ୍ତି ।

ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷ ପାଇଁ ଡିସେମ୍ବର ୧୪ ସୋମବାର ସୂଚନା ଜାରି ହେବ । ଏନେଇ ୧୬ ତାରିଖରେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରାଯିବ । ୧୭ ତାରିଖରେ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଫେରସ୍ତ ପରେ ୨୦ ତାରିଖରେ ମତଦାନ ହେବ । ସେହିପରି ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ପାଇଁ ଡିସେମ୍ବର ୨୧ ତାରିଖର ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

   Related Posts