scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ରାଜସ୍ଥାନରେ ସଂଧ୍ୟାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା; ଛତିଶଗଡ଼ ଓ ଏମ୍‌ପି ଢାଞ୍ଚାରେ ହୋଇପାରେ ଚୟନ

12/12/2023 at 9:40 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜସ୍ଥାନରେ କିଏ ହେବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ? ମଙ୍ଗଳବାର ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ ପରେ ନାଁ ଘୋଷଣା ହେବ । ମହାରାଣୀ ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେଙ୍କ ଉପରେ ଦଳ ଭରସା କରିବ ନା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ଛତିଶଗଡ଼ ଢାଞ୍ଚାରେ ନୂଆ ଚେହେରା ସାମ୍ନାକୁ ଆଣିବ ବିଜେପି । ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ଏବେବି ସସ୍‌ପେନ୍ସ ଜାରି ରହିଛି । ତେବେ ଆଜି ସଂଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ସବୁ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ପୂର୍ଣ୍ଣଚ୍ଛେଦ ପଡ଼ିବ ।

ଛତିଶଗଡ଼ ଓ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛି । ଛତିଶଗଡ଼ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବ ବିଷ୍ଣୁଦେବ ସାଏ । ଆସନ୍ତା ୧୩ ତାରିଖରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବ ହେବ । ସେହିପରି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପାଇଁ ନୂଆ ଚେହେରାଙ୍କୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆଣିଛି ବିଜେପି । ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନଙ୍କୁ ସାଇଟ୍ କରି ମୋହନ ଯାଦବଙ୍କ ଉପରେ ଦଳ ଭରସା କରିଛି ।

ସେହିପରି  ରାଜସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟ ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିପାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି। ଆଜି ଅପରାହ୍ଣ ୪ଟାରେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ ବସିବ । ବିଧାୟକଙ୍କ ରାୟ ଆଧାରରେ ରାଜ୍ୟରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ । ରାଜସ୍ଥାନ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବରେ ରହିଛନ୍ତି, ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ, ସରୋଜ ପାଣ୍ଡେ ଓ ବିନୋଦ ତାଓ୍ବଡେ । ବିଧାୟକ ଦଳ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିବେ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ । ତେବେ ସୂତ୍ର ଜଣାପଡ଼ି ଯେ, ମହାରାଣୀ ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରିପାରୁନାହିଁ । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ସାଇଟ୍ କରି ନୂଆ ଚେହେରା ଦେଇପରେ ବିଜେପି। ଅନ୍ୟପଟେ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନେଇ ବସୁନ୍ଧରା ବୈଠକ କରୁଥିବାରୁ ଦଳରେ ବିଦ୍ରୋହ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ବିଜେପି ଏକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ୨ ଜଣ ଲେଖାଏଁ ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିଛି । ତେବେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ସେହି ଢାଞ୍ଚା ଆପଣାଇପାରେ ଦଳ ।

   Related Posts