vridhi excotica
ratha jatra live
star kirano
ori homes
vridhi excotica
ratha jatra live
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ହୋଟେଲ ରୁମ୍‌କୁ ନେଇ ଖୁସି ନଥିଲେ ରାଇନା, ଧୋନିଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ପରେ IPL ଛାଡି ଆସିଲେ ଭାରତ !

31/08/2020 at 1:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧।୦୮: ୟୁଏଇରେ ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ୧୩ତମ ସଂସ୍କରଣ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍‌ସରେ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । କିଛି ଦିନ ତଳେ  ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣରୁ ସୁରେଶ ରାଇନ୍‌ ଟିମ୍‌ ଛାଡି ଭାରତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି । ସେବେଠାରୁ ସୁରେଶ ରାଇନା କଣ ପାଇଁ ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିଲେ, ତାହାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ତେବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିବା ଖବର ଉପରୁ କିଛିଟା ପରଦା ହଟିଲା ପରି ଅନୁମାନ ହେଉଛି । ଏହା ସହିତ ଏକ ନୂତନ କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଜାତୀୟ ଗଣାମାଧ୍ୟମର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍‌ର ମାଲିକ ଏନ୍‌ , ଶ୍ରୀନିବାସ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏକ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାହାକି ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ର ବିନ୍ଦୁ ପାଲିଟିଛି ।

ଏନ୍‌ , ଶ୍ରୀନିବାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସୁରେଶ ରାଇନା ଖରାପ ହୋଟେଲ୍‌ ରୁମ୍‌ ଓ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ନେଇ ଆଇପିଏଲ୍‌ ୨୦୨୦ ଛାଡି ଭାରତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି । ଖରାପ ରୁମ୍‌କୁ ନେଇ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନି ଓ ରାଇନ୍‌ଙ୍କ ମଧ୍ୟ ବିବାଦ ହୋଇଥିବାର ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ୧୩ତମ ସିଜିନ୍‌ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଆଠଟି ଟିମ୍‌ ୟୁଏଇ ପହଞ୍ଚିସାରିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କୁ କରୋନା ଭାଇରସ ନେଇ କଠୋର ପ୍ରୋଟକଲ୍‌ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ତାପରେ ଯାଇ ଟିମ୍‌ର ସଦସ୍ୟମାନେ ଅଭ୍ୟାସ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଏସବୁ ଭିତରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍‌ସର ଖେଳାଳି ସୁରେଶ ରାଇନ୍‌ ଅଚାନକ ଭାରତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ ।

ତେବେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏନ୍‌.ଶ୍ରୀନିବାସନ ବୟାନ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ହୋଟେଲ୍ ରୁମ୍‌କୁ ନେଇ ଟିମ୍‌ର ଅଧିନାୟକ ଧୋନି ଓ ରାଇନାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ହୋଇଥିଲା । ଧୋନି ରାଇନ୍‌ଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରାଇନା ବୁଝିବା ପରିସ୍ଥିତିରେ ନଥିଲେ । ଶେଷରେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଛାଡି ଭାରତ ଆସିଥିଲେ । ରାଇନାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ସଫଳତା ଚଢିଯାଇଛି ବୋଲି ଶ୍ରୀନିବାସନ କହିଛନ୍ତି ।

ରାଇନା‌ଙ୍କ ଅଚାନକ ଟିମ୍‌କୁ ଛାଡି ସ୍ୱଦେଶ ଆସିବା ଏକ ଦୁଭାଗ୍ୟଜନକ । କିନ୍ତୁ ଅଧିନାୟକ ଧୋନି ସମସ୍ତ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସମ୍ଭାଳି ନେଇଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀନିବାସନଙ୍କ ମତରେ ‘ରାଇନା ବିବାଦୀୟ ଅଧ୍ୟାୟ’ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି। ଟିମ୍‌ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହି ସେ ଖୁସି ନଥିବେ । ତେଣୁ ତୁରନ୍ତ ଟିମ୍‌କୁ ଫେରିବା ଭଲ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଖବର ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା କି , ପଠାନକୋଟରେ ନିଜ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ସଂପର୍କୀୟ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଯାହା ପାଇଁ ସେ ଭାରତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥାଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଥିଲା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଅଗଷ୍ଟ ୨୧ରେ ଚେନ୍ନାଇ ଟିମ୍‌ ଦୁବାଇରେ ପହଞିଥିଲା । ସେବେଠାରୁ ହୋଟେଲ୍‌ ରୁମ୍‌କୁ ନେଇ ରାଇନା ଖୁସି ନଥିଲେ । କରୋନା ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ରାଇନା କଠୋର ପ୍ରୋଟକୋଲ୍‌ ଚାହୁଁଥିଲେ । ସେ ଧୋନିଙ୍କ ଭଳି ରୁମ୍‌ ଚାହୁଁଥିଲେ । ଏସବୁ ଭିତରେ ଟିମ୍‌ର ଦୁଇଜଣ ସଦସ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲା , ପରେ ପରେ ମୋଟ ୧୩ଜଣ ସଦସ୍ୟ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ  । ଏହାକୁ ଦେଖି ରାଇନା ଭୟ ଆହୁରି ବଢିଯାଇଥିଲା । ଯାହାପରେ ପୁରା ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts