ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ସାରା ଦେଶର ରେଳ କର୍ମଚାରୀ ଗାଇଲେ ‘ମିଲେ ସୁର ମେରା ତୁହ୍ମାରା’, ଭିଡିଓ ସେୟାର କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

9/10/2021 at 2:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯ /୧୦: କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷବ ରେଳ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏକ ବିଶେଷ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଭାରତର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରୁ ଆସିଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ‘ମିଲେ ସୁର ମେରା ତୁମହାରା’ ଗୀତ ପରିବେଷଣ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ନିକଟରେ ଯୋଗ୍ୟ ଅଣ-ଗେଜେଟେଡ୍ ରେଳ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ୭୮ ଦିନର ବୋନସ୍ ପ୍ରଦାନ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି କରିଛନ୍ତି ସରକାର ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ତେବେ ରେଳ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏକ ୬.୪୩ ମିନିଟର ଭିଡିଓ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଭିଡିଓରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଗୀତକୁ ‘ମିଲେ ସୁର ମେରା ତୁମହାରା’ ଗୀତ ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ଭିଜୁଆଲ୍ ସହିତ ମିଶ୍ରଣ କରୁଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ପ୍ର

ଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଏକ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ବିବୃତ୍ତିରୁ ଏହି ଭିଡିଓ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଯେଉଁଠାରେ ସେ କହୁଛନ୍ତି, ‘ଯଦି ଦେଶ ଗତି ଚାହୁଁଛି, ତେବେ ଏହା ରେଳ ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଦେଶ ପ୍ରଗତି ଚାହୁଁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ରେଳ ମାଧ୍ୟମରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଅଗଷ୍ଟରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ମହାକୁମ୍ଭ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ୨୦୨୦ରେ ଭାରତର ଏକ ଐତିହାସିକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଥିଲା ।

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରାଯାଇଥିବା ଭିଡିଓରେ ଜାଭେଲିନ୍ ଥ୍ରୋରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଥିବା ନୀରଜ ଚୋପ୍ରା, ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍ ତାରକା ପି.ଭି ସିନ୍ଧୁ, ମିରାବାଇ ଚାନୁ, ରେସଲର ରବି କୁମାର ଡାହିଆଙ୍କ ସହ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ବିଭିନ୍ନ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ନିଜର କୌଶଳ ଦେଖାଇଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ଜନତା ଦଳର ଜାତୀୟ ସଭାପତି ଜଗତ ପ୍ରକାଶ ନାଡା ଗୁରୁବାର ଦିନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ୮୦ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତି ।

ଗତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ନାଡା ଦଳର ସଭାପତି ଭାବରେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହି କମିଟି ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା । ପୂର୍ବତନ ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜୁଲାଇରେ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବିସ୍ତାରରେ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ୨୦୨୯ରେ ତାଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ପଠାଦିଆଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts