Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଆର୍ଥିକ ପ୍ୟାକେଜ୍, ସ୍ଥାନୀୟ ଯୋଜନା ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ସହାୟତା… କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏଭଳି ଉପାୟ ବତାଇଲେ ରାହୁଲ

8/05/2020 at 2:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୮|୫: ଦେଶରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ଏବଂ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଜୋରଦାର ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ରାହୁଲ। କରୋନା ବିରୋଧରେ ଲଢେଇ ପିଏମଓ ସ୍ତରରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରରେ ଏହି ଲଢେଇ ହେବା କଥା । ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପାରଦର୍ଶିତା ଦେଖାନ୍ତୁ ବୋଲି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି କହିଛନ୍ତି ।

ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂରେ ପ୍ରେସମିଟ୍ କରିଥିବା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଦେଶ ସାମ୍ନା କରୁଥିବା ସଙ୍କଟଜନକ ସ୍ଥିତି ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ସରକାର ପ୍ରଥମରୁ ଏନେଇ ପାରଦର୍ଶିତା ଦେଖାଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା। କେଉଁ ସେକ୍ଟର ଖୋଲାଯିବ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ କଣ ମାପଦଣ୍ଡ ରହିବ ସେ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଫେରିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମାନବିକତା ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଦେଖିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଏଥିପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ସିଧାସଳଖ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସିଧାସଳଖ ୭ ହଜାର ୫ଶହ ଟଙ୍କା ଡିପୋଜିଟ୍  କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ହେବା ଆବଶ୍ୟକ।

   Related Posts