ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସରେ କନ୍ଦଳ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହଙ୍କୁ ୧୮ଟି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

23/06/2021 at 4:11 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୦୬ : ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସରେ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଅନେକ ମନ୍ଥନ ପରେ ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହଙ୍କୁ ୧୮ ଟି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରାୟତଃ ସେହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ରହିଛି ଯାହା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଠାଯାଇଥିଲା | ଡ୍ରଗ୍ସ, ବାଲି ଏବଂ ପରିବହନ ମାଫିଆ ଉପରେ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ପଞ୍ଜାବର ସମସ୍ତ ପରିବାରକୁ ୨୦୦ ୟୁନିଟ୍ ବିଦ୍ୟୁତ ମାଗଣାରେ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବାପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀ ଡକାଯାଇଛି।

ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସରେ ହୋଇଥିବା ଅସନ୍ତୋଷକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି। ଜୁଲାଇ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହ ସୁଦ୍ଧା ଅସନ୍ତୋଷ ଦୂର କରିବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ଦାବି କରିଛି। ପଞ୍ଜାବ ରାଜ୍ୟ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ହରିଶ ରାୱତ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳର ନେତା, ମନ୍ତ୍ରୀ, ସାଂସଦ ଏବଂ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କ୍ୟାପଟେନ ସରକାରଙ୍କୁ ୧୮ ଟି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପଠାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତୁରନ୍ତ ଏହା ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପଞ୍ଜାବ ବିବାଦ ସମାଧାନ ପାଇଁ କମିଟି ଗଠନ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସିଥିବା ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ ରାହୁଲ କିମ୍ବା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ ନ କରି ଚଣ୍ଡିଗଡ ଫେରିଯାଇଥିଲେ।
ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା କେତେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ-

ଗୁରୁ ଗ୍ରନ୍ଥ ସାହେବଙ୍କ ବଳିଦାନ ଉପରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍।
ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ, ବାଲି ଉପରୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ସରକାରଙ୍କ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଶେଷ ହେବ, ଗରିବ ଲୋକ ନିଜ ଜମିରୁ ବାଲି ବାହାର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବ।
ପରିବହନ ମାଫିଆ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ।
ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିବାରକୁ ୨୦୦ ୟୁନିଟ୍ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ମାଗଣାରେ ଦିଅନ୍ତୁ।
ଅନୁସୂଚିତ ଜାତିର ଲୋକଙ୍କ ଜମିକୁ କବଜା କରାଯାଇଛି, ତାକୁ ନିୟମିତ କରିବା, ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଦେବା।
କୃଷକମାନଙ୍କ ଭଳି ଦଳିତଙ୍କ ଋଣ ଛାଡ କରିବା।
ପ୍ରତ୍ୟେକ ବର୍ଗର ପ୍ରତିଭାବାନ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ।
ଡ୍ରଗ୍ ମାଫିଆ ଏବଂ ପରିବହନ ମାଫିଆ ବିରୋଧରେ ସମୟ ସୀମା ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ ନିଜେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ରଖିବେ। ପଞ୍ଜାବରେ ଦଳର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ହରିଶ ରାୱତ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ସୁନୀଲ ଜାଖଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୨ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ କିଏ ହେବ ସେନେଇ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ।

   Related Posts