AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲବାଣୀ: ଗୋଛାପଡା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ ଗଂଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀରେ କଙ୍ଗାରୁକୋର୍ଟ, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ମାଡ଼
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଜେଇଇ (ମେନ୍‌) ସେସନ-୧ ରେଜଲ୍ଟ, ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଦେଖିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃୟାରୀରେ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା, ଜଳବାୟୁ ଶୁଷ୍କ ଥିବାରୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗୁଛି ନିଆଁ
  • ||

ଲକଡାଉନ୍ ସମାଧାନ ନୁହେଁ, ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ପହଁଚିଲେ ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥା ସୁଧୁରିଯିବ: ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ ନୋବେଲ ବିଜୟୀ ଅଭିଜିତ ବାନାର୍ଜୀ

5/05/2020 at 3:33 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୫|୦୫ :  କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଦେଶ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ସଜାଡିବାକୁ ହେଲେ ଜନସଂଖ୍ୟାର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭାଗ ନିକଟରେ ଟଙ୍କା ପହଁଯିବା ଉଚିତ । କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହ ଭଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଯୋଗେ ଆଲୋଚନାରେ ଏହି କଥା ଉପରେ ଜୋର ଦେଇଛନ୍ତି ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ଅର୍ଥଶାସ୍ତ୍ରୀ ଅଭିଜିତ ବାନାର୍ଜୀ । ଭାରତ ସରକାର ଆମେରିକା ଭଳି ବଡ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଘୋଷଣା କରନ୍ତୁ ଯେପରି ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ପହଁଚିବ ଓ ବଜାରରେ ମଧ୍ୟ ଚାହିଦା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ବୋଲି ଅଭିଜିତ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଅଭିଜିତଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଯୋଜନାରେ ଅର୍ଥ ଦିଆଯାଇ ପାରିବ  ନା ନାହିଁ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ଏହାର ଉତ୍ତରେ ଡ. ବାନାର୍ଜୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ଦିଆଯାଇ ପାରିବ । ଯଦି ନିମ୍ନବର୍ଗର ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ପହଁଚିବ ତେବେ କିଛି ଭୁଲ ହେବ ନାହିଁ । ଏହା ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ଭଳି ହେବ ।

ଅଭିଜିତ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଲକଡାଉନ୍ ସମାଧାନ ନୁହେଁ । ଯେଉଁମାନଙ୍କର ରାସନ କାର୍ଡ ନାହିଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅତି କମରେ ୩ ମାସ ଯାଏଁ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ ରାସନ କାର୍ଡ ଜାରି କରିବା ଉଚିତ । ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ଟଙ୍କା ପହଁଚାଇବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓ ଏନଜିଓର ସହାଯ୍ୟ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ପୂର୍ବରୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଆରବିଆଇର ପୂର୍ବତନ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ରଘୁରାମ ରାଜନଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ସରକାର ସମସ୍ତ ଗରିବଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଟଙ୍କା ପଠାନ୍ତୁ ଓ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୬୫ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ବୋଲି ରାଜନ କହିଥିଲେ ।

   Related Posts