scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ମୋଦି ଏବଂ ନବୀନଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ରାହୁଲ ; କହିଲେ ଓଡିଶାରେ କଂଗ୍ରେସ ଶାସନକୁ ଆସିଲେ କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ହେବ

25/01/2019 at 5:01 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୫|୧:  ରାଜଧାନୀ ଉପକଣ୍ଠ ତମାଣ୍ଡୋରେ କଂଗ୍ରେସର ପରିବର୍ତ୍ତନ ସଂକଳ୍ପ ସମାବେଶ । ସମାବେଶରେ ଯୋଗଦେଲେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି । ଉପସ୍ଥିତ ନେତା ନେତା ଓ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି । ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ କହି ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କଲେ ରାହୁଲ । ଉପସ୍ଥିତ ନେତା ଓ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ଜଣାଇଲେ ରାହୁଲ । ମୋଦି ଏବଂ ନବୀନଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ରାହୁଲ । ଦିଲ୍ଲୀରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସରକାର ଏବଂ ଓଡିଶାରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସରକାର । ଉଭୟଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା ଏକ । ବ୍ୟୁରୋକ୍ରାଟଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଦେଶ କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟକୁ ଚଳାଇବା ସେମାନଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ । ଶାସନକୁ ଆସିଲା ପରେ ଏମାନେ ଭୁଲିଯାଉଛନ୍ତି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ।

ଆଜି ଦେଶରେ ଯେଉଁଠି ବି ଦେଖ ବିଜେପି, ଆରଏସଏସ ଲୋକ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି । ଶାସନକୁ ଆସିଲା ପରେ ଯୁବକ ଏବଂ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଭୁଲିଯାଉଛନ୍ତି ଏ ସରକାର । ଚାଷୀଙ୍କୁ କହୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କ କିଛି ନାହିଁ । ଯୁବକଙ୍କୁ କହୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଚାକିରୀ ନାହିଁ ।

ଓଡିଶାରେ ଜଳ, ଜମି, ଜଙ୍ଗଲ, ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ, ଧନସମ୍ପତ୍ତି ସବୁ ଅଛି । ଓଡିଶା ଗରିବ ରାଜ୍ୟ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଓଡିଶାବାସୀ ଗରିବ । ଓଡିଶାବାସୀଙ୍କ ଜଳ, ଧନ ସମ୍ପତ୍ତି, ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ ଆଦି ଲୁଟ୍ ହେଉଛି । ଗତ ୧୫ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କେତେ ଜମିକୁ ଜଳ ସେଚନ ହୋଇଛି । ଜଳ ସେଚନ ବିନା ଚାଷ ସମ୍ଭବ କି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ରାହୁଲ । କୃଷି ଓ କୃଷକଙ୍କ ଉନ୍ନତି ବିନା ଦେଶର ଉନ୍ନତି ଅସମ୍ଭବ । ଓଡିଶାରେ କଂଗ୍ରେସ ଶାସନକୁ ଆସିଲେ କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ହେବ ।

କଂଗ୍ରେସ ମିଥ୍ୟା ଆଶ୍ରୟରେ ବିଶ୍ବାସ ରଖେନାହିଁ । ସେ ମୋଦି କି ନବୀନ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ରାହୁଲ । ଯାହା କହେ ତାହା କାମରେ କରି ଦେଖାଏ । ମୋଦି ସରକାର କହିଥିଲେ ୨କୋଟି ଯୁବକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବେ । ନବୀନ କହିଥିଲେ  ୨୦୨୦ ସୁଦ୍ଧା ୨ଲକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ହେବ । କଂଗ୍ରେସ ଶାସନକୁ ଆସିଲେ ଯୁବକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ବୋଲି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts