AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବଦାସ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ଡିଜିଙ୍କ ପ୍ରେସମିଟ୍, କହିଲେ ତଦନ୍ତକୁ ଆହୁରି ଲାଗିବ ସମୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର୨: CFSLର ସହାୟତାରେ ASI ଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କ ହେବ ଭଏସ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ: ବସ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ଭୁଲିଗଲେ ମାନବିକତା, ଅଧାରାସ୍ତାରେ ଛାଡି ଚାଲିଗଲେ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଦାରିଙ୍ଗବାଡି: ବାଇକ୍‌-କାର୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ୨ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ
  • ||
  • ପାଟଣା: ପୋଖରୀ ଭିତରକୁ ପଶିଲା ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କର, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିପଡିଲା
  • ||

ଧୋନିଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିଥିଲେ କୋହଲି, ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୁଝାସୁଝା ପରେ ମାନିଥିଲେ ବିରାଟ

14/01/2023 at 1:33 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୪।୦୧ : ଚମତ୍କାର ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି ବିରାଟ କୋହଲି । ଲଗାତର ଭାବେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ୧୧୩ରନ୍‌ର ପାରି ଖେଳି ନିଜର ୪୫ତମ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ସଚିନଙ୍କ ୪୯ଟି ଶତକ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଆଉ ମାତ୍ର ୪ଟି ପାଦ ଦୂରରେ ବିରାଟ । ଏହି ସବୁ ଭିତରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଫିଲ୍ଡିଂ କୋଚ ଆର୍‌ ଶ୍ରୀଧରଙ୍କ ବହି ‘Coaching Beyond’ ବହିକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି ।

ଆର୍‌ ଶ୍ରୀଧର ନିଜ ବହିରେ ଧୋନି-ବିରାଟଙ୍କ ସଂପର୍କକୁ ନେଇ ଅନେକ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି । ବିରାଟଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ମିଳିବାରେ ବେଶ୍‌ ଆଗ୍ରହୀ ଥିଲେ ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଟି-୨୦ର ଦାୟିତ୍ୱ ଲାଗି । ଏମିତିକି ବିରାଟ ଧୋନିଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ । ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ବିରାଟ କୋହଲି ସବୁ ଫର୍ମାଟରେ ଅଧିନାୟକ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ମୁହଁ ଖୋଲି କହିଥିଲେ ବି ତାଙ୍କର କିଛି କଥା ସେହି ଆଡକୁ ଇଙ୍ଗିତ କରୁଥିଲା ।

ତେବେ କଥା ବଢିବା ଦେଖି ଟିମ୍‌ ଡାଇରେକ୍ଟର ଥିବା ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଥିଲେ । ସେ ବିରାଟକୁ ବୁଝାଇଥିଲେ । କହିଥିଲେ କି, ଧୋନି ତୁମକୁ ତାଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଭାବେ ଟେଷ୍ଟ ଟିମ୍‌ର ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି । ତୁମେ ଏବେ ଟେଷ୍ଟ ଟିମ୍‌ରେ ଫୋକସ କର । ଆଗକୁ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟରେ ତୁମକୁ ଦାୟିତ୍ୱ ମିଳିବ । ଯଦି ତୁମେ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରିବ, ଆଗକୁ ତୁମକୁ ସମ୍ମାନ ମିଳିବ । ରବିଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୁଝାସୁଝା ପରେ ବିରାଟ  ବୁଝିଯାଇଥିଲେ । ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧୋନି ଅଧିନାୟକ ପଦ ତାଙ୍କ ତରଫରୁ ଛାଡିନାହାନ୍ତି । ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଏବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବେନାହିଁ ବୋଲି ମନସ୍ଥ କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ  ଯେ, ୨୦୧୭ରେ ଧୋନି ଦିନିକିଆ ଓ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍‌ର ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଧୋନିଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧୀକାରୀ ଭାବେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ ମିଳିଥିଲା । ବିରାଟ ବି ଏହି ଦାୟିତ୍ୱକୁ ବେଶ୍‌ ଭଲ ଭାବରେ ତୁଲାଇଥିଲେ । ବିରାଟଙ୍କ ଅଧିନାୟକରେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଟ୍ରଫି ଜିତିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts