previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟନା : ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଅଷ୍ଟମ ପାଳି, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ନେଲେ ଶପଥ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୫୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ବେଳେ ଧରାପଡିଲା ସୁନା ତସ୍କରୀ, ୨୦ ସୁନା ବିସ୍କୁଟ ଜବତ
  • ||
  • ସୋର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍, ୩୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ସେଣ୍ଟରକୁ ଆଖଡାଶାଳ କଲେଣି ପ୍ରବାସୀ , ଖେଳୁଛନ୍ତି କବାଡି

24/05/2020 at 12:22 PM

ଭଦ୍ରକ ୨୪।୦୫ : କରୋନାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଅପ୍ରଣେ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କାହିଁ କେତେ ନିୟମ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ଫେରିବା ଓ ରହିବା ପାଇଁ କେତେ ପ୍ରକାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ବାହାରୁ ଆସିବା ସହ ରହିବା ପାଇଁ କ୍ଵରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟର , ଖାଇବା ପାଇଁ ମେନୁ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହୋଇଛି । କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ବିଜୁଳି ସଂଯୋଗ , ଶୋଇବା ପାଇଁ ବେଡ଼ , ତିନି ଓଳି ଖାଇବା , ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି । କିନ୍ତୁ କେତେକ ନିୟମ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିଛନ୍ତି ସରକାର ।

ଓଡିଶା ଫେରିବା ପରେ କେତେକ ପ୍ରବାସୀ କିନ୍ତୁ ନିୟମକୁ ନମାନିବା ପାଇଁ ଯେମିତି ପଣ କରିଛନ୍ତି । କେତେବେଳେ ଟିକଟକ କରୁଛନ୍ତି ତ କେତେବେଳେ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗାଲିଗୁଲଜ ଓ ମାଡ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । କଥା ଥାନା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଉଛି ଆଉ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରବାସୀ ଙ୍କ ନାଁ ରେ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ହେଉଛି । ଏମିକି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ତିହିଡି ଅଞ୍ଚଳର ।

ତିହିଡି ବ୍ଲକ ର ଏକ ମହିଳା ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ପ୍ରବାସୀ ଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଛି । ପ୍ରାୟ ୨୦୦ ପ୍ରବାସୀ ଏଠାରେ ରହୁଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏଠି ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ କେହି ମାନୁନଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । କ୍ଵରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରକୁ ଆଖଡାଶାଳ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଟିକେ ଟାଇମ ପାଇଲେ କବାଡି ଖେଳରେ ମାତୁଛନ୍ତି କେଇ ଜଣ ପ୍ରବାସୀ । ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ଅସୁବିଧାରେ ରହୁଥିବା କହି ନିଜ ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ସତ । କିନ୍ତୁ ସରକାରଙ୍କର ନିୟମକୁ ଖୁଲାମଖୁଲା ଉଲଂଘନ କରୁଥିବା ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳିଛି । ଘଟଣା ନେଇ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କର କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିପାରିନାହିଁ ।

   Related Posts