oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍ ଦୋକାନରୁ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଗୁମ୍ମା ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ସ୍ୱାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋ ଧୁଆଁଧାର ଫାୟାରିଂ: ୭ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ମେୟରଙ୍କ ସମେତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରେ ଦୁର୍ଗା ଭସାଣି ବେଳେ ଫ୍ଲାସ ଫ୍ଲଡ୍, ବନ୍ୟାରେ ଭାସି ୭ ମୃତ
  • ||

ୟୁକ୍ରେନ ସହ ଲଢେଇରେ ବ୍ୟସ୍ତ ପୁଟିନ୍, ରୁଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ନଭେଟି ଖାଲି ହାତରେ ଫେରିଲେ ଇମ୍ରାନ

24/02/2022 at 4:06 PM

ମସ୍କୋ ୨୪।୦୨: ରୁଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନଙ୍କ ଆଦେଶ ପରେ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ରୁଷ ସୈନିକଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଅଜବ ସଂଯୋଗ ଯେଉଁ ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ରୁଷରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ପୁଟିନ୍ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତରେ ଇମ୍ରାନ ଭୁଲ୍ ସମୟରେ ରୁଷ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପୁଟିନଙ୍କ ସହ ଇମ୍ରାନଙ୍କ ସାକ୍ଷାତ ନେଇ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସୂଚନା ଦେଇ ପାରି ନାହିଁ। କାରଣ ପୁଟିନ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି।

୨୦ରୁ ଅଧିକ ବର୍ଷ ପରେ ଯାଇ ପାକିସ୍ତାନ ନେତାଙ୍କ ଏହା ପ୍ରଥମ ରୁଷ ଯାତ୍ରା ଥିଲା। ଏମିତିରେ ପାକିସ୍ତାନର ଜନତା ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନୀ ମିଡିଆ ଏହାକୁ ନେଇ ବହୁତ ଉତ୍ସୁକ ଥିଲେ ଯେ, ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ରୁଷ ଯାତ୍ରା ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା। ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଏହା ବେଶ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ମହଙ୍ଗା ମାଡରେ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛି। ମାତ୍ର ଯେଉଁ ସମୟରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ରୁଷ ମାଟିରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ସେହି ସମୟରେ ପୁଟିନ୍ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁଟିନ୍ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣରେ ବ୍ୟସ୍ତ। ଏମିତିରେ ପୁଟିନଙ୍କୁ ନଭେଟି ଇମ୍ରାନଙ୍କୁ ଖାଲି ହାତରେ ଫେରିବାକୁ ପଡିଛି।

ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ୟୁକ୍ରେନ ଏବଂ ରୁଷ ମଧ୍ୟରେ ଜାରି ଉତ୍ତେଜନା ସମୟରେ ଦୁଇ ଦିନିଆ ରୁଷ ଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନ ମିଡିଆ ଏହା ଦର୍ଶାଉଛନ୍ତି, ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ରୁଷ ଗସ୍ତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଥିଲା। ମାତ୍ର କରୋନା ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇ ପାରିନଥିଲା। ମାତ୍ର ମସ୍କୋରେ ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନଙ୍କୁ ନଭେଟି ଇମ୍ରାନ ଖାଲି ହାତରେ ସ୍ଵଦେଶ ଫେରୁଛନ୍ତି। ପାକ୍ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହି ବିଷୟରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ବୟାନ ଦେଇ ନାହିଁ।

   Related Posts