vridhi excotica
star kirano
ori homes
vridhi excotica
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେନିସକୁ ଅଲବିଦା କହିଥାନ୍ତେ ରାଫେଲ ନାଦାଲ ! କିନ୍ତୁ…
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଖସିଲା ‘ଲିଙ୍ଗରାଜ’, ବସ୍‌ରେ ଥିଲେ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜୁଲାଇ ୫ରେ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ରେଜଲ୍ଟ ! ସୋମବାର ହୋଇପାରେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ, ଶେଷଦିନରେ ନେତାଙ୍କୁ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର ଦେବେ ମୋଦୀ
  • ||
  • ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲେ କହ୍ନେୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ, ବଖାଣିଲେ ଛାତିଥରା କାହାଣୀ
  • ||
  • ମୌସୁମୀକୁ ସକ୍ରିୟ କରିବ ଲଘୁଚାପ : ରବିବାର ଓ ସୋମବାର ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ପୁରୀ ରେଳଷ୍ଟେସନର ଆଧୁନିକୀକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ : ୨୫ ତାରିଖ ଯାଏଁ ୧୬ ଟ୍ରେନ୍ ବାତିଲ

15/09/2018 at 6:07 PM

ପୁରୀ୧୫|୯: ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୁରୀ ରେଳଷ୍ଟେସନର ଆଧୁନିକୀକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ୧୧ଦିନ ଭିତରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ସାରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ରେଳ ବିଭାଗ । କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଥିବାରୁ ପୁରୀକୁ ୧୨ଟି ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଏବଂ ୪ଟି ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ୍ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ୭ଟି ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଓ ମେଲ୍ ଟ୍ରେନ୍କୁ ଆଂଶିକ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି । ଆସନ୍ତା ୨୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ବଳବତ୍ତର ରହିବ । ବାତିଲ ଟ୍ରେନ୍ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମାଗଣା ବସ ସୁବିଧା କରିଛି ରେଳ ବିଭାଗ । ଭୁବନେଶ୍ବର-ପୁରୀ ଓ ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୋଡ଼ରୁ ୧୦ଟି ବସ ଚଳାଚଳ କରୁଛି ।
ପୁରୀ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଅଧିକ କୋଚ୍ ରହିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା , ସିଗ୍ନାଲ ସମେତ ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ଭିତ୍ତିଭୂମିର ବିକାଶ ପାଇଁ ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି କାମ ।
ପୁରୀକୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ଗୁଡ଼ିକର ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମାଗଣା ବସ ସେବା ଯୋଗାଇଦେଉଛି ରେଳ ବିଭାଗ । ଭୁବନେଶ୍ବର-ପୁରୀ ଓ ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୋଡ଼ରୁ ୧୦ଟି ବସ ଚଳାଚଳ କରୁଛି । ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଠିକଣା ସମୟରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ପୁରୀକୁ ୮ଟି ବସ ଯିବାଆସିବା କରୁଥିବା ବେଳେ ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୋଡ଼ରୁ ପୁରୀକୁ ୨ଟି ବସ ଯା’ଆସ କରୁଛି । ଫଳରେ ପୁରୀ ଯିବାକୁ ଟିକେଟ୍ କରିଥିବା ଯାତ୍ରୀ ଭୁବନେଶ୍ବର କିମ୍ବା ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୋଡ଼ରୁ ପୁରୀକୁ ଏହି ବସ ଯୋଗେ ଯାଇପାରିବେ । ଆଉ ପୁରୀରୁ ଅନ୍ୟସ୍ଥାନକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଟିକେଟ୍ କରିଥିବା ଯାତ୍ରୀ ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୋଡ଼ କିମ୍ବା ଭୁବନେଶ୍ବରକୁ ବସ ଯୋଗେ ଆସି ସେମାନଙ୍କ ଟ୍ରେନ୍ ଧରିପାରିବେ ।
ଭୁବନେଶ୍ବର ପରେ ରାଜ୍ୟର ଦ୍ବିତୀୟ ଏ ଓ୍ବାନ୍ ମାନ୍ୟତା ପାଇଥିବା ପୁରୀ ରେଳ ଷ୍ଟେସନକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ପ୍ରାୟ ୫୪ଟି ଟ୍ରେନ୍ ଯିବାଆସିବା କରିଥାଏ । ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରାୟ ୧୦ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ ପୁରୀକୁ ଟ୍ରେନ୍ ଯୋଗେ ଯିବା ଆସିବା କରିଥାନ୍ତି । ଏମିତିରେ ପୁରୀ ରେଳଷ୍ଟେସନ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ନଜରରେ ରଖି ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି କାମ । ଅଧିକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ନିର୍ମାଣ ସହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ରେଳ ବିଭାଗ ।

   Related Posts