Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

ପଞ୍ଜାବୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦଲଜିତ୍‌ କୌରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ, ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଅସୁସ୍ଥ

18/11/2022 at 7:56 AM

ମୁମ୍ଵାଇ ୧୮।୧୧: ପଞ୍ଜାବର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦଲଜିତ୍ କୌର । ଗୁରୁବାର ଦିନ ୪ଟା ସମୟରେ କସବା ସୁଧର ବଜାରରେ ଦେହାନ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଦଲଜୀତ୍ ପଞ୍ଜାବୀ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ରାଜ୍‌ କରିଥିଲେ। ସେ ଅନେକ ହିଟ୍ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ୬୯ ବର୍ଷୀୟ ଦଲଜିତ କୌର ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଶେଷ ରୀତିନୀତି ନଇ ଆବାଦୀ ଅକାଲଗଡର ଶ୍ମଶାନ ଘାଟରେ କରାଯାଇଛି।

ଦଲଜିତ୍‌ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ହିନ୍ଦୀ ଏବଂ ୭୦ରୁ ଅଧିକ ପଞ୍ଜାବୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀର ଲେଡି ଶ୍ରୀ ରାମ କଲେଜ ସ୍ନାତକ କରିବା ପରେ ପୁଣେ ଫିଲ୍ମ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟରେ ଅଭିନୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦାଜ୍‌ ୧୯୭୬ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା। ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସ୍ୱାମୀ ହରମିନ୍ଦର ସିଂ ଦେଓଲଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସେ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ସନ୍ତାନ ନ ଥିଲେ। ୨୦୦୧ରେ, ସେ ପୁନର୍ବାର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବୟସ ଅନୁଯାୟୀ ମା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

ଦଲଜିତ କବାଡି ଏବଂ ହକିର ଜାତୀୟ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି। ସେ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ମାନସିକ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ମୁମ୍ବାଇରୁ ଲୁଧିଆନାକୁ ଆସି କସବା ଗୁରୁସର ସୁଧର ବଜାରରେ ଥିବା ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ସେ ତାଙ୍କର ଅତୀତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ କିଛି ମନେ ରଖିପାରିଲେ ନାହିଁ । ଶେଷ ଦିନରେ ସେ ଶାରୀରିକ ସ୍ତରରେ ବହୁତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଥିଲେ। ଏବଂ ଗୁରୁବାର ଦିନ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ।

   Related Posts