scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଭାରତର ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଫଳରେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ସହିଦ ଜବାନଙ୍କ ପରିବାର

2/10/2018 at 3:26 PM

ପଞ୍ଜାବ ୨|୧୦:  ପାକିସ୍ତାନର ବର୍ବରତାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି ଭାରତ । ଭାରତୀୟ ସେନାର ସ୍ପେଶାଲ ଫୋର୍ସ ଏବଂ ସୀମା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କମାଣ୍ଡୋ ପୁଣି ଥରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ପଶି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରି ୧୫ଜଣ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନ୍ୟଙ୍କୁ ନିହତ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତର ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କୁ ନେଇ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଜବାନମାନଙ୍କ ପରିବାର ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଭାରତ ଏମିତି ମଝିରେ ମଝିରେ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିବା ଉଚିତ୍ ।

ପଞ୍ଚାବ ତରନତାରନ ଜିଲ୍ଲାର ବେଇପୁଇ ଗାଁର ଭାରତୀୟ ସେନାର ସହିଦ ଜବାନ ପରମଜିତ ସିଂହଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପରମଜିତ କୌର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସହ ଏପରି ବର୍ବରକାଣ୍ଡ କରିଥିଲା । ଭାରତର ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ଏବେ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଖୁସି ମିଳିଲା । ୨୦୧୭ ମସିହା ମେ ୧ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀ ଜବାନମାନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଏଭଳି ବର୍ବରତା ସହ ମାରିଦେଇଥିଲେ । ପରମଜିତଙ୍କ ଝିଅ ସିମରନଦୀପ କୌର, ଖୁସଦୀପ କୌର ଏବଂ ପୁଅ ସାହିଲଦୀପ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ମୁଣ୍ଡ ନଥିଲା । ସେହିଦିନଠାରୁ ଆମେ ବହୁତ ଦୁଃଖି ଥିଲୁ । ଏହା ଭାବୁଥିଲୁ ଯେ ସହିଦମାନଙ୍କର ପ୍ରତିଶୋଧ କେବେ ନିଆଯିବ । ଏବେ ସହିଦମାନଙ୍କର ପ୍ରତିଶୋଧ ନିଆଯାଇଥିବାରୁ ଆମେ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛୁ ।

ସେହିଭଳି ଭୁଲର ଗାଁର କାର୍ଗିଲ ସହିଦ ବଲଦେବ ସିଂହଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବଲଜିତ କୌର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ କେବେ ପୋଡିଶୀ ହେବା ସତ୍ତ୍ବେ ବନ୍ଧୁତ୍ବର ହାତ ବଢାଇନାହିଁ । ପ୍ରତିଦିନ ସୀମାରେ ଜବାନମାନେ ସହିଦ ହେଉଛନ୍ତି । ଜବାନମାନେ ଦେଶ ପାଇଁ ବଳିଦାନ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନଠାରୁ ଏଭଳି ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ଜରୁରୀ ଥିଲା । ମଲମୋହରୀର କାର୍ଗିଲ ସହିଦ ବଲବିନ୍ଦର ସିଂହଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବଲଜିତ କୌର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ମାଟିରେ ଯାଇ ଭାରତୀୟ ସେନା ଯେଉଁଭଳିଭାବେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି ତାହା ଜରୁରୀ ଥିଲା । ଏହାଦ୍ବାରା ଭାରତୀୟ ସେନା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରଲୋକଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସ ବଢିଛି ।

   Related Posts