scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କଠୋର ହେଲେ ନୂଆ ସରକାର : ଏଣିକି ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଅଫିସ ଆସିବେ କର୍ମଚାରୀ, ଯାଞ୍ଚ ହେବ ରେଜିଷ୍ଟର

21/09/2021 at 8:46 AM

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ ୨୧/୦୯: ନୂଆ କରି ପଂଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବା ପରେ ଚରଣଜୀତ ସିଂହ ଚନ୍ନୀ ନିଜର ଆକ୍ସନ ଦେଖାଯାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ ସେ ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜର କରାମତି ଦେଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ନୀ ଏଣିକି ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମୟର ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି । ଅର୍ଥାତ୍ ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଅଫିସ ଆସିବାକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ରୂପେ ତାଗିଦ୍ କରିଛନ୍ତି ।

ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଭାଗରେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯିବ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟ ବିଭାଗରୁ ବିଭାଗୀୟ ମୁଖ୍ୟ, ବିଭାଗୀୟ କମିଶନର, ଡେପୁଟି କମିଶନର ଏବଂ ଏସଡିଏମଙ୍କୁ ପର୍ସନାଲ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଚିଠିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସକାଳ ୯ ଟାରେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଅଫିସ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ ।

ଏହା ସହିତ, ସମସ୍ତ ପରିଚାଳନା ସଚିବ ଏବଂ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସପ୍ତାହରେ ଅତି କମରେ ଦୁଇଥର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥାନର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଆପଣଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥିବା ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକରେ ଚାଲିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ରେକର୍ଡଗୁଡିକ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ । ସେମାନଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ, ବୋର୍ଡ ଏବଂ ନିଗମର ମୁଖ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଇବା ପାଇଁ ସରକାର ପରିଚାଳନା ସଚିବମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ।

ସେହିଭଳି ବିଭାଗରେ କମିଶନର୍, ଡେପୁଟି କମିଶନର ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟମାନେ ନିଜ ଅଧୀନରେ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଉତ୍ତରଦାୟୀ ରହିବେ । ଏହା ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଆଣିବା ଉଚିତ ଏବଂ ପ୍ରାଥମିକତା ଭିତ୍ତିରେ ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗର ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts