ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: କୋର୍ଟରେ ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ ଉଦ୍ୟମ, କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ICMRର ପରାମର୍ଶ, ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱର ହେଲେ ଖାଅନି ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍
  • ||
  • ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୃହରେ ହଙ୍ଗାମା, ଗୃହ ମୁଲତବୀ କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍‌ର ରେଡ୍, ୩ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ
  • ||

ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କୁ ଦେବାଳିଆ ଘୋଷଣା କରିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ

12/12/2019 at 10:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୨।୧୨- ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଋଣ ହଡ଼ପ କରି ବ୍ରିଟେନ୍ ଚାଲିଯାଇଥିବା ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କୁ ଦେବାଳିଆ ଘେ।ଷଣା କରିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେ।ଇଛି । ତାଙ୍କୁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଦେବାଳିଆ ଘେ।ଷଣା କରାଯାଉ ବେ।ଲି ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଭାରତର ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକ ବ୍ରିଟେନ୍ ହାଇକେ।ର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ଆଇନଜୀବୀ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ସମ୍ପତ୍ତି ଭାରତରେ ରହିଛି । ବିଦେଶରେ ବିଶେଷ ସମ୍ପତ୍ତି ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକ ପକ୍ଷରୁ ମାମଲା ପରିଚାଳନା କରୁଥିବା ଆଇନଜୀବୀ କେ।ର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କରିଥିଲେ ଯେ ଫ୍ରାନ୍ସରେ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ଏକ ଭିଲ୍ଲା ଥିବା ବେଳେ ବ୍ରିଟିଶ ଭର୍ଜିନ ଦ୍ବୀପରେ ସମ୍ପତ୍ତି, କାରବୀୟ ଦ୍ବୀପ ସେଣ୍ଟ୍ କିଟସରେ ଏକ ଟ୍ରଷ୍ଟ୍ ଓ ମାଲ୍ଟାରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏମ୍ପ୍ରେସ୍ ସୁପର୍ ୟାଚ୍ ଭଳି ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି ।

ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ଆଇନଜୀବୀ କେ।ର୍ଟଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ ଯେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକର ବକେୟା ରାଶିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କ୍ଲାଏଣ୍ଟ୍ ଦେବାକୁ ଚାହୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକ ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଯେ ମାଲ୍ୟା ସେହି ଟଙ୍କା ଦେଇପାରୁନାହାନ୍ତି । ଦେଶବିଦେଶରେ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ଯେଉଁ ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି ତାହାକୁ ଜବତ କରିବା ଲାଗି ପୂର୍ବରୁ ବ୍ରିଟେନ ହାଇକୋର୍ଟ ରାୟ ଦେଇଥିଲେ।

   Related Posts