suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ, ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲେ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି: ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ନୀତି ବିଳମ୍ବ, ଦର୍ଶନ ନପାଇ ଭକ୍ତ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||

ରେଳ ଭଡ଼ା ସ୍ଥିର କରିପାରିବେ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ କଂପାନୀ!

13/02/2020 at 5:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ପାଇଁ ହାତ ଖୋଲା କରିଛି ରେଲୱେ ବୋର୍ଡ । ଯେଉଁ ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ୍‌ ଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହେଉଛି , ରେଲୱେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଯାତ୍ରୀ ଭଡ଼ା ସ୍ଥିର କରିନାହିଁ । ସେମାନେ  ମାର୍କେଟ୍‌ କଣ୍ଡିସନ ଦେଖି ନିଜେ ନିଜର ଭଡ଼ା ଲାଗୁ କରିପାରିବେ ।

ରେଲୱେ ବୋର୍ଡର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍‌ ଭି.କେ ଯାଦବ ଟାଇମ୍ସ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ କହିଛନ୍ତି , ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ଆମେ IRCTCକୁ ଦେଇଥିବା ୨ଟି ଟ୍ରେନ୍‌ ପାଇଁ ଭଡ଼ା ଫିକ୍ସ କରିନାହୁଁ । ସେମାନେ ନିଜର ଭଡ଼ା ସ୍ଥିର କରିବାର ଅଧିକାର ଅଛି ।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଭି.କେ ଯାଦବ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ , ପାସେଞ୍ଜରଙ୍କ ଡିମାଣ୍ଡକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ଆଗାମୀ ୫ ରୁ ୭ ବର୍ଷ ଭିତରେ ୧୫୦୦ରୁ ୨୦୦୦ ଟ୍ରେନ୍‌ ଭାରତୀୟ ରେଲୱେରେ ମାମିଲ୍ ହେବ। ଆମେ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ କଂପାନୀମାନଙ୍କୁ ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ିଛୁ। ଆଗକୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଇବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି। ସେଥିପାଇଁ ସରକାର କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ନିଜର ଅଧିକାର ଦେଇଛି । 

ରେଳୱେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂଚନା ମୁତାବକ , ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୧୫୦ଟି ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି। ବାକି ରହିଥିବା ୩୫୦ଟି ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ସେକେଣ୍ଡ ଫେଜ୍‌ରେ ପ୍ରାଇଭେଟ କମ୍ପାନୀଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ । 

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଗତ ଡିସେମ୍ବରରେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନ୍ୟାସନାଲ ଇନ୍‌ଫ୍ରାଷ୍ଟ୍ରକଚର ପାଇପ୍‌ ଲାଇନ୍‌ର ଉଦଘାଟନ ବେଳେ କହିଥିଲେ , ୫୦୦ ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ପ୍ରାଇଭେଟାଇଜେସନ କରାଯିବ । ଆଉ ଏହା ଭିଜନ ୨୦୨୫ର ଅଂଶ ବିଶେଷ ଅଟେ।

   Related Posts