ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ORHDC ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା, IAS ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ସହ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ଜଜ୍‌
  • ||
  • ଫିରୋଜାବାଦରେ ଛାତିଥରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ପରିବାରର ୬ଜଣ
  • ||
  • କୁହୁଡ଼ି ନେଲା ଜୀବନ; ରାସ୍ତା ଦେଖାନଯିବାରୁ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ ଜୀବନ
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅବିନାଶ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ସୁପ୍ରିମ ଅଟୋ ମୋବାଇଲ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ହେଲେ ଅବିନାଶ
  • ||

ପଚାଶ ହଜାର ପାଉଣ୍ଡରେ ନିଲାମ ହେଲା ରାଜକୁମାରୀ ଡାଏନାଙ୍କ କାର୍, ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ୱାମୀ ଦେଇଥିଲେ ଉପହାର

2/07/2021 at 4:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨/୦୭: ବ୍ରିଟେନର ରାଜକୀୟ ପରିବାରରେ ଜୁଲାଇ ୧, ୧୯୬୧ ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ୱେଲ୍ସର ରାଜକୁମାରୀ ଡାଏନା ଜଣେ ଫ୍ୟାଶନ୍ ଆଇକନ୍ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା । ଜୁଲାଇ ୧ ରେ ସ୍ୱର୍ଗତ ରାଜକୁମାରୀ ଡାଏନାଙ୍କ ୬୦ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା । ରାଜପ୍ରାସାଦର ସାଙ୍କେନ୍ ବଗିଚାରେ ଏହି ଅବସରରେ ରାଜକୁମାରୀ ଡାଏନାଙ୍କ ଏକ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ପୂର୍ବରୁ ରାଜକୁମାରୀଙ୍କ ସିଲଭର ୧.୬L ଘିଆ ସାଲୁନ୍ କାର ୫୦ ହଜାର ପାଉଣ୍ଡ (ପ୍ରାୟ ୫୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା) ରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା ।

PunjabKesari

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ରାଜକୁମାରୀ ଡାଏନାଙ୍କ ଏହି କାରକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକାର ଏକ ସଂଗ୍ରହାଳୟ କିଣିଥିଲା। ଏହି କାରକୁ ରାଜକୁମାରୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରିନ୍ସ ଚାର୍ଲ୍ସ ଉପହାର ଦେଇଥିଲେ । ସର୍ବପ୍ରଥମେ କାରକୁ ୧୯୮୨ ମସିହାରେ ନିଲାମ କରାଯାଇଥିଲା । ଯାହା ଏକ ପୁରାତନ ଡିଲରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ୬ ହଜାର ପାଉଣ୍ଡରେ କିଣାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଜଣେ ଟେଲିଫୋନ୍ ବିଡର ଏହି କାରକୁ ୫୨,୬୪୦ ପାଉଣ୍ଡରେ କିଣିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଏହି କାରକୁ କିଣିଛି ।

PunjabKesari

ଦିବଙ୍ଗତ ରାଜକୁମାରୀଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ତାଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ପ୍ରିନ୍ସ ହ୍ୟାରି ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ ଏକ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚନ କରିଥିଲେ । ମା’ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଦୁହେଁ ଅତି ନିକଟତର ହୋଇଥିଲେ । ଦୁହେଁ ସେମାନଙ୍କର ରାଜକୀୟ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ଘନିଷ୍ଠ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ହ୍ୟାରି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମେଘନ୍ ମାର୍କଲେ ତାଙ୍କୁ ଜାତିଭେଦ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ବଢିଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts