oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍ ଦୋକାନରୁ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଗୁମ୍ମା ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ସ୍ୱାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋ ଧୁଆଁଧାର ଫାୟାରିଂ: ୭ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ମେୟରଙ୍କ ସମେତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରେ ଦୁର୍ଗା ଭସାଣି ବେଳେ ଫ୍ଲାସ ଫ୍ଲଡ୍, ବନ୍ୟାରେ ଭାସି ୭ ମୃତ
  • ||

ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାପନ ଲାଗି ରାଜକୀୟ ଜୀବନ ଶୈଳୀକୁ good bye କହିଲେ ପ୍ରିନ୍ସ ହ୍ୟାରୀ ଓ ମେଗନ୍

10/01/2020 at 9:33 PM

ଲଣ୍ଡନ ୧୦।୧:  ଲୋକେ ରାଜକୀୟ ଜୀବନ ଶୈଳୀ ଲାଗି ଦିନରାତି ଏକ କରିଦେଇଥିବା ବେଳେ ଘଟିଛି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ବ୍ରିଟେନ ରାଜ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ତଥା ମହାରାଣୀ ଏଲିଜାବେଥଙ୍କ ନାତି ପ୍ରିନ୍ସ ହ୍ୟାରୀ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମେଗନ ମାର୍କେଲ ରାଜପରିବାର ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଡ୍ୟୁକ୍ ଏଣ୍ଡ ଡଚେସ୍ ଅଫ ସସେକ୍ସ ଗତ ବୁଧବାର ଏକ ବୟାନ ଜାରି କରି ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ରିଟିଶ ରାଜ ପରିବାରରେ ଝଡ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ସେମାନେ ସାଧାରଣ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବା ଲାଗି ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ବିବୃତ୍ତିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ହ୍ୟାରି ଓ ମେଗନ ଆଉ ବ୍ରିଟିଶ ରାଜ ପରିବାରର ବରିଷ୍ଠତମ ସଦସ୍ୟ ମାନ୍ୟ ହେବେ ନାହିଁ। ଗତ ୧୯ ମେ ୨୦୧୮ରେ ପ୍ରିନ୍ସ ହ୍ୟାରି ମେଗନଙ୍କୁ ରାଜକୀୟ ରିତିରିବାଜରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କର ଏକ ୮ ମାସର ପୁଅ ଆର୍ଚି ବି ଅଛି। ଗତ ବଡଦିନ ଓ ନୂଆବର୍ଷ ପାଳନ ଲାଗି ରାଜପରିବାରର ଏହି ସଦସ୍ୟମାନେ ଉତ୍ତର ଆମେରିକା ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ସେଠାରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିବାକୁ ଏବେ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି।

ତେବେ ପ୍ରିନ୍ସ ହ୍ୟାରି ମେଗନଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ବ୍ରିଟିଶ ରାଜପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ମାମଲାରେ ଡ୍ୟୁକ୍ ଏଣ୍ଡ ଡଚେସ୍‌ଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯାଉଥିବା ବକିଂହମ ପାଲେସ୍ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ସେମାନେ ଅନେକ କିଛି ନୂଆ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ରାଜପରିବାର ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ତେବେ ଏହା ପାରିବାରିକ ମାମଲା ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚାଲିପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।   

ସେପଟେ ମେଗନ ମାର୍କେଲ ଶୁକ୍ରବାର କାନାଡା ଫେରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେଠାରେ ସେ ତାଙ୍କର ୮ ମାସର ପୁଅ ଆର୍ଚିକୁ ତାଙ୍କର ବାନ୍ଧବୀ ଜେସିକା ମୁଲରୋନୀଙ୍କ ଦେଖରେଖରେ ଛାଡିଯାଇଥିଲେ। ତେବେ ରାଜପରିବାର ଛାଡୁଥିବା ନେଇ ଆଲୋଚନା ଲାଗି ପ୍ରିନ୍ସ ହ୍ୟାରି ଏବେବି ବ୍ରିଟେନରେ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ପ୍ରିନ୍ସ ହ୍ୟାରି ରଗବି ଲିଗ୍ ୨୦୨୧ ଲାଗି ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ରିଟେନରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ମେଗାନଙ୍କର ଏହା ଏକ ପରିଦର୍ଶନ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ପୁଅକୁ ସାଥିରେ ନେବା ଲାଗି ସେ ଭାଙ୍କୋଭର ଆସିଛନ୍ତି।  

ହ୍ୟାରି ଓ ମେଗନଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି କ୍ୱିନ୍ ଏଲିଜାବେଥ ଦ୍ୱିତୀୟଙ୍କୁ ବ୍ୟଥିତ କରିଛି। ଆଗକୁ କେଟ୍ ମିଡିଲଟନଙ୍କ ୩୮ ତମ ଜନ୍ମଦିନ । ତେବେ ରାଜପରିବାର ବିଷାଦଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପଡିଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ଜନ୍ନଦିନ ଉତ୍ସବ ଏବେବି ସନ୍ଦେହରେ ରହିଛି।  ହେଲେ ହ୍ୟାରି ଓ ମେଗନ ଆର୍ଥିକ ସ୍ୱାଚ୍ଛନ୍ଦ୍ୟ ଲାଗି ନୂଆ ଜୀବନଶୈଳୀ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା କହିଛନ୍ତି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ପୁଅର ସେମାନେ ଉପଯୁକ୍ତ ଲାଳନପାଳନ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ବୋଲି ଆଶାପୋଷଣ କରୁଛନ୍ତି।

   Related Posts