Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଯୋଶୀମଠରେ ମାଟି ଧସିବାକୁ ନେଇ ପିଏମଓର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ, ସିଏମ ଧାମୀଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ ପିଏମ ମୋଦୀ

8/01/2023 at 4:28 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଯୋଶୀମଠରେ ମାଟି ଧସିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏବେ ପିଏମଓ ସକ୍ରିୟ ହୋଇ ଉଠିଛି । ରବିବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରଧାନ ସଚିବ ପିକେ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ବସିବାକୁ ଯାଉଛି । ଏଥିରେ ପିଏମଓର କ୍ୟାବିନେଟ୍ ସଚିବ ଏବଂ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ସାମିଲ ହେବେ । ଏହାସହ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ପ୍ରାଧିକରଣର ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା କରିବେ । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଯୋଶୀ ମଠର ଜିଲ୍ଲା ପଦାଧିକାରୀ ଏବଂ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ସରକାରର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଏହି ବୈଠକରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଯୋଡି ହେବେ ।

ଯୋଶୀମଠ ସଙ୍କଟକୁ ନଜରରେ ରଖି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପୁଷ୍କର ସିଂ ଧାମୀଙ୍କ ସହ ଫୋନ ଯୋଗେ କଥା ହୋଇ ସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ନେଇଛନ୍ତି । ଯୋଶୀମଠକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସବୁ ସମ୍ଭବ ଉଦ୍ୟମ କରିବେ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଧାମୀଙ୍କୁ ସେ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଲୋକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିଲେ । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଗତ କିଛି ଦିନରୁ ଯୋଶୀ ମଠରେ ମାଟି ଧସିବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଯୋଶୀମଠ ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପବିତ୍ର ଧାର୍ମିକସ୍ଥଳୀ । ଏଠାରେ ହିଁ ବଦ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିର ରହିଛି । କିଛି ଦିନ ଧରି ଏଠାରେ ଲୋକଙ୍କ ଘର ଫାଟିବାରେ ଲାଗିଛି । ରାସ୍ତାଘାଟ ମଧ୍ୟ ଫାଟିବାରେ ଲାଗିଛି, ତେବେ ଏହା ଲଗାତାର ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ସେହିପରି ମାରୱାଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଟିତଳୁ ପାଣି ଧାର ବୋହିବା ବନ୍ଦ ହେଉ ନାହିଁ । ଦାବି କରାଯାଉଛି ଯେ ଯୋଶୀମଠ ସହର ଧସୁଛି ଏବଂ ଏହା କୌଣସି ଏକ ବଡ଼ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସଂକେତ ଦେଉଛି ।

   Related Posts