scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିଜେଡି ମହିଳାକର୍ମୀଙ୍କ ହାତରେ ପ୍ରେସ ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ କାହିଁକି ? ଜାଣିବା ପାଇଁ ପଢନ୍ତୁ ପୁରା ରିପୋର୍ଟ

9/10/2018 at 5:47 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୯/୧୦ : ଏବେ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେଡିର ପଦଯାତ୍ରା ଓ ମହିଳା ସମାବେଶ ଜୋରସୋରରେ ଚାଲିଛି ବିଜେଡି କର୍ମୀ ଓ ନେତାମାନେ ଏଥିରେ ଏମିତି ମସଗୁଲ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ଆଉ କିଛି ଦିଶୁନି | ଯୁଆଡେ ଦେଖିଲେ ଶଙ୍ଖ ଆଉ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦେଖାଯାଉଛି | ଧାମନଗରରେ ଗତ ୭ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଜେଡିରେର ପଦଯାତ୍ରା ଓ ମହିଳା ସମାବେଶକୁ ଦେଖିଲେ ଯେକେହି ଏହା ବୁଝିପାରିବ | ଉପରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓକୁ ଟିକେ ଭଲ ଭାବରେ ଦେଖନ୍ତୁ | ବିଜେଡି ମହିଳା ସମାବେଶରେ ମହିଳାମାନେ ଯେଉଁ ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ ଧରିଛନ୍ତି ସେଥିରେ କ’ଣ ଲେଖାଯାଇଛି | କିଛି ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକଙ୍କ ଫଟୋ ସାଙ୍ଗକୁ ସ୍ଲୋଗାନ ଲେଖାଥିବା ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ ରହିଛି | ଆଉ କିଛି ମହିଳାଙ୍କ ହାତରେ ଯେଉଁ ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ ରହିଛି ତାକୁ ନିଶ୍ଚୟ ଫଟୋରୁ ଦେଖିସାରିବେଣି | ସେହି ସବୁ ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ରେ ପ୍ରେସ ଲେଖାହୋଇଛି | ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଉଥିବେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ ଓ ପଦଯାତ୍ରାରେ ପ୍ରେସ ଲେଖାଯାଇଥିବା ଏହି ସବୁ ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ ମହିଳାମାନେ କାହିଁକି ଧରିଛନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ନିଶ୍ଚୟ ଆସୁଥିବା ଯେ, ନିକଟରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଯେଉଁ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି ତାର ପ୍ରତିବାଦରେ ବା ସପକ୍ଷରେ ହୁଏତ ଏଭଳି ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ ଧରାଯାଇଛି | କାରଣ ଭଦ୍ରକର ପଡୋଶୀ ଜିଲ୍ଲା ବାଲେଶ୍ୱରରେ ଜଣେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ ଧରିବା ପଛରେ ସେମିତି କିଛି ବି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନଥିଲା | ବରଂ ଛୋଟ ମୋଟ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ଓ ଆୟୋଜକଙ୍କ ସଭା ପରିଚାଳନାଗତ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଏଭଳି ହାସ୍ୟଦ୍ଦୀପକ ଘଟଣା ଘଟିଛି |

ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ଏମିତି – ୭ତାରିଖ ଦିନ ବିଜେଡିର ପଦଯାତ୍ରା ସାଙ୍ଗକୁ ମହିଳା ସମାବେଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା | ସେଥିପାଇଁ ମଂଚ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା | ମଂଚ ଆଗରେ ଚେୟାର ବି ପଡିଥିଲା | କିଏ କୋଉଠି ବସିବ ତାହା ମଧ୍ୟ ଚିହ୍ନିତ କରାଯାଇଥିଲା | ବେଶ ଜାକଜମକରେ ସବୁ କଥା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | ପଦଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଆସିଥିବା ମହିଳାମାନେ ଧରିବା ପାଇଁ ଆୟୋଜକମାନେ ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରିଥିଲେ | ସମସ୍ତେ ପ୍ରଥମେ ସଭା ମଂଚ ପାଖରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ | ପଦଯାତ୍ରାରେ ବାହାରିବା ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ମଂଚ ନିକଟରେ ଥିବା ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ ନେଇ ପଦଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ | ଉପସ୍ଥିତ ମହିଳାମାନେ ଗୋଟିଏ ଜାଗାରେ ଗଦା ହୋଇଥିବା ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ରୁ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ଉଠାଇ ଚାଲିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ ସବୁ ସରିଗଲା | କିଛି ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ ନଥିଲା | ଫଳରେ ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ ପାଇନଥିବା କିଛି ମହିଳା ମଂଚ ସାମ୍ନାରେ କିଏ କେଉଁଠି ବସିବ ବୋଲି ଚିହ୍ନିତ କରିବା ପାଇଁ ଯେଉଁ ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ ସବୁ ଲାଗିଥିଲା ତାକୁ ଓପାଡି ନେଇ ରାଲିକୁ ଚାଲିଗଲେ | ଦେଖିଲାବେଳକୁ ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ରେ ‘ପ୍ରେସ’ ବୋଲି ଲେଖାଥିଲା | ରାଲି ପୁରା ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଭୁଲଟିକୁ ସୁଧାରିବାକୁ କେହି ଉଚିତ ଭାବିନଥିଲେ |
ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି କେତେ ଆନ୍ତରିକତା ରହିଛି ଏଭଳି ରାଲି ଓ ସମାବେଶରେ |

   Related Posts