Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

ଚାଷୀଙ୍କ ସହ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନଙ୍କ ମେଳି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର

26/09/2021 at 7:02 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର, ୨୬/୦୯: କାଲି ଭାରତ ବନ୍ଦ । ଏଥିପାଇଁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରେ ୭ ରୁ ଅଧିକ ଚାଷୀ ସଙ୍ଗଠନ ମେଳି କରିଛନ୍ତି । କାଲିର ବନ୍ଦ ପାଇଁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରେ ଯୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିବା ସହ ବନ୍ଦକୁ ସଫଳ କରିବା ପାଇଁ ଚାଷୀ ସଂଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ସହରରେ ଡାକବାଜି ଯନ୍ତ୍ର ସାହାଯ୍ୟରେ ସଚେତନ କରାଯାଇଛି । ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅଣାଯାଇଥିବା ଆଇନକୁ କଳା ଆଇନ କହିବା ସହ ତିନୋଟି ଆଇନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବିରେ ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି।

ଦୀର୍ଘ ୯ ମାସ ଧରି ଦିଲ୍ଲୀଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ଏବେ ପୁରପଲ୍ଲିରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି । ଏନେଇ ବଲାଙ୍ଗୀର ଠାରେ କିଛି ଚାଷୀ ସଂଙ୍ଗଠନ ସମଗ୍ର ଓଡିଶାର ଚାଷୀ ସଂଙ୍ଗଠନକୁ ଏକତ୍ରିତ କରିବା ସହ ଚାଷୀଙ୍କ ହକ ପାଇଁ ଲଢେଇ କରିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ୭ରୁ ଅଧିକ ସଙ୍ଗଠନ ସାମିଲ ହୋଇ ଆସନ୍ତା କାଲି ବନ୍ଦ ପାଳନ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଚକଅଖ ସବୁ କିଛି ବନ୍ଦ କରିବାଯିବ । ସରକାରୀ, ବେସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସହ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ସହଯୋଗ ଲୋଡିଛନ୍ତି ଚାଷୀ ସଙ୍ଗଠନ । ଏନେଇ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ଯାଦବ ଭବନଠାରେ କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ  ବିଭିନ୍ନ ଚାଷୀ ସଂଙ୍ଗଠନ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ

   Related Posts