scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

୧୦ମ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଥାପିଲା ଦୈନିକ ଖବର କାଗଜ ‘ପ୍ରମେୟ’

1/12/2020 at 1:47 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୧।୧୨: ଦୈନିକ ଖବର କାଗଜ ପ୍ରମେୟର ପ୍ରଥମ ସଂସ୍କରଣକୁ ଆଜି ୯ବର୍ଷ ବିତିଲା । ୧୦ମ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଥାପିଛି ଅଗ୍ରଣୀ ଖବରକାଗଜ ‘ପ୍ରମେୟ‘ । ଏହା ରାଜ୍ୟର ଏକ ଅଗ୍ରଣୀ ତଥା ଲୋକପ୍ରିୟ ଖବରକାଗଜ ଭାବେ ଆଦୃତ ହୋଇଛି ।  ‘ପ୍ରମେୟ‘ ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତ ପ୍ରଫେସର ମନୋଜ ରଞ୍ଜନ ନାୟକ ‘ପ୍ରମେୟ‘ ର ୯ମ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଅଗଣିତ ପାଠକ, ବିଜ୍ଞାପନଦାତା, ହକର, ଡ୍ରିଷ୍ଟିବ୍ରୁଟର , ବିତରକଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଫେସର ଡ. ମନୋଜରଂଜନ ନାୟକ, ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ

ଦୈନିକ ‘ପ୍ରମେୟ’ର ନବମ ସ୍ୱନକ୍ଷତ୍ର ଅବସରରେ ଆମେ ଆମର ଅଗଣିତ ପାଠକପାଠିକା, ବିଜ୍ଞାପନଦାତା, ପୃଷ୍ଠପୋଷକ, ବିତରକ, ଶୁଭେଚ୍ଛୁଙ୍କୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଉଛୁ । କୋଭିଡ଼- ୧୯ ମହାମାରୀ ଆମକୁ ଏଭଳି ଏକ କାଳଖଣ୍ଡରେ ଆଣି ଠିଆ କରାଇଛି ଯେ ଏହି ସମୟରେ ପରସ୍ପରଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜ୍ଞାପନ କଲାବେଳେ ସଭିଏଁ ପରସ୍ପରଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ଓ ନିରାପଦ ରହିବା କାମନା କରୁଛନ୍ତି । କାରଣ ବିପଦ ଏଯାଏଁ ଟଳିନି । ଆମେ ସମସ୍ତେ ଏକ ସଂକଟର ଘଡ଼ି ଦେଇ ଗତି କରୁଛୁ । କିନ୍ତୁ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନର ସହ ଆମେ ଏହି ମହାମାରୀ ଉପରେ ଅବଶ୍ୟ ବିଜୟ ଲାଭ କରିବୁ। ଏହି ପରୀକ୍ଷାର ଘଡ଼ିରେ ‘ପ୍ରମେୟ’ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସଚେତନ ଓ ସତର୍କ କରାଇବାର ତା’ର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ନିଷ୍ଠାର ସହ ସଂପାଦନ କରିଚାଲିଛି । ଆମର ଦୃଢ଼ ବିଶ୍ୱାସ ଆପଣମାନଙ୍କ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଆମେ ଏହି କର୍ତ୍ତବ୍ୟକୁ ପୂର୍ବଭଳି ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାର ସହ ସଂପାଦନ କରିବୁ । ଦୀର୍ଘ ନଅବର୍ଷ ଧରି ଆମ ସହ ହାତ ଧରାଧରି ହୋଇ ଚାଲିଥିବା ‘ପ୍ରମେୟ’ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସୁହୃଦଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ହୃଦୟର ଅଭିନନ୍ଦନ ।

ଗୋପାଳକୃଷ୍ଣ ମହାପାତ୍ର, ଗ୍ରୁପ୍ ଏଡିଟ୍‌ର ‘ପ୍ରମେୟନ୍ୟୁଜ୍-୭ ‘

ଦୈନିକ ‘ପ୍ରମେୟ’ ପରିବାର ତରଫରୁ ଜନ୍ମଦିନର ଶୁଭେଚ୍ଛା ବାର୍ତ୍ତା ଦେବାବେଳେ ମନ ଅଧିକ ସଚେତନ ହୋଇ ଉଠୁଛି । ଇତି ମଧ୍ୟରେ ‘ପ୍ରମେୟ’ ନଅ ବର୍ଷ ପୂର୍ଣ୍ଣକରି ଦଶବର୍ଷରେ ପାଦ ଥାପିଛି । ଆଜି ‘ପ୍ରମେୟ’ ଯେଉଁ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି, ଯେଉଁ ଶୀର୍ଷ ଛୁଇଁଛି, ତାହା ପଛରେ ରହିଛି ଅସୁମାରି ପାଠକୀୟ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ବିଶ୍ୱାସ । ରହିଛି ଆମ ପରିବାରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅକ୍ଳାନ୍ତ ପରିଶ୍ରମ ଓ ନିଷ୍ଠା । ଓଡ଼ିଆରେ କଥାଟିଏ ଅଛି ନଅବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଏବଂ ଦଶବର୍ଷ ଠାରୁ ଆକଟ । ଆମେ ଯେଉଁ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଲାଭ କରିଛୁ, ସେହିଭଳି ସମସ୍ତଙ୍କ ଆକଟ ଓ ପରାମର୍ଶକୁ ଆପଣାଇ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଯଥାରୀତି ଆପଣମାନଙ୍କ ଶ୍ରଦ୍ଧାଭାଜନ ହୋଇଚାଲିବୁ । ପ୍ରମେୟର ବୟସ ଯେତିକି ବଢ଼ୁଛି ମନ ସେତିକି ସଚେତନ ହେଉଛି । ଦାୟିତ୍ୱ ବଢ଼ି ବଢ଼ି ଚାଲିଛି । ଆମେ ଏହି ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁ ଯେ ‘ପ୍ରମେୟ’ ତା’ର ସେହି କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଅବଶ୍ୟ ପୂରଣ କରିବ । ଚଳିତ ବର୍ଷଟି ସମଗ୍ର ମାନବ ସମାଜ ନିମନ୍ତେ ଏକ ଘଡ଼ିସନ୍ଧିର ସମୟ ପାଲଟିଛି । ମହାମାରୀ କରୋନା ଆମକୁ ଏକ ଅଭୂତପୂର୍ବ ପରୀକ୍ଷାର ସମ୍ମୁଖୀନ କରାଇଛି । ଏହି ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଦିନଠାରୁ ଆମେ ପାଠକମାନଙ୍କୁ ସବୁଠୁ ଆଗେ ଓ ସବୁମତେ ବିଶ୍ୱସନୀୟ ଖବର ପରିବେଷଣ କରି ସଚେତନ କରାଇଛୁ । ଏହା ଆମର ପରମ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ବୋଲି ଆମେ ମନେକରୁ ଏବଂ ସେହି ଧାରା ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଜାରି ରହିବ । କରୋନା ଲଢ଼େଇରେ ‘ପ୍ରମେୟ’ ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ ସାମିଲ ହୋଇଆସିଛି ଓ ଏବେସୁଦ୍ଧା ଆମେ ସେହି ସଂଗ୍ରାମର ଜାଗ୍ରତ ପ୍ରହରୀ ସାଜିଛୁ । ଆମର ଜଣେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ମଧ୍ୟ କର୍ତ୍ତବ୍ୟରତ ଅବସ୍ଥାରେ ବଳିଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ ପାଠକ ଓ ଶୁଭେଚ୍ଛୁମାନଙ୍କ ସହିତ ଶୁଭେଚ୍ଛା ବାର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟିଲାବେଳେ ଆମେ ସେମାନଙ୍କର ମନୋବଳକୁ ଦୃଢ଼ ରଖିବା ନିମନ୍ତେ ପୁଣି ଥରେ ବିଶ୍ୱାସ ଦେଉଛୁ । ଏହି ଲଢ଼େଇରେ ଆମର ବିଜୟ ସୁନିଶ୍ଚିତ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରତିଷେଧକ ଟୀକା ବାହାରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମକୁ ପୂର୍ବବତ୍‌ ସେତିକି ସଚେତନ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଘନ ଅନ୍ଧାର ପରେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଆଲୋକ ନିଶ୍ଚୟ ଆସିବ । ଆମର ଆଶା, ଦୈନିକ ‘ପ୍ରମେୟ’ର ସହ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଓ ପରୋକ୍ଷ ଭାବେ ଜଡ଼ିତ ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ଓ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଏହି ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିବେ । ଆପଣମାନଙ୍କ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ସହଯୋଗ ପାଇଁ ପୁଣି ଥରେ ନମସ୍କାର, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଅଭିନନ୍ଦନ ।

   Related Posts