oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରବଥ ଜୟସୂରିଆ ହେଲେ ଜୁଲାଇ ମାସର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଲା ଆଇସିସି 

10/08/2022 at 11:47 AM

ଦୁବାଇ ୧୦।୦୮ : ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଜୁଲାଇ ମାସର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ପ୍ରତିଭାବାନ ସ୍ପିନର ପ୍ରବଥ ଜୟସୂରିଆ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡର ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍‌ର ଇମା ଲ୍ୟାମ୍ବ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପାଇଛନ୍ତି । ଜୟସୂରିୟା ଇଂଲଣ୍ଡର ଷ୍ଟାର୍‌ ବ୍ୟାଟର ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ଓ ଫ୍ରାନ୍ସର ଗୌସ୍ତଭ ମ୍ୟାକ୍‌କିଓନଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ଗତମାସ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଟେଷ୍ଟ ପଦାର୍ପଣ କରିଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟର ଉଭୟ ଇନିଂସ୍‌ରେ ୧୨ଟି (୬+୬) ୱିକେଟ୍‌ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ ।

ଜୟସୂରିୟାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବଳରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୧-୧ରେ ସିରିଜ ଡ୍ର’ କରିଥିଲା । ଏହାପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ୧୭ଟି ୱିକେଟ୍‌ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ । ଜୁଲାଇ ମାସରେ ସେ ୩ଟି ଟେଷ୍ଟରୁ ୨୯ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେବା ସହ ୪ଥର ୫ ୱିକେଟ୍‌ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିଲେ।

ସେହିପରି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମହିଳା ଖେଳାଳି ପୁରସ୍କାର ତାଲିକାରେ ଇମାଙ୍କ ସମେତ ଇଂଲଣ୍ଡର ନତାଲି ସ୍କିଭର ଓ ଭାରତର ରେଣୁକା ସିଂହ ଠାକୁର ସାମିଲ୍‌ ରହିଥିଲେ । ଇମା ଉଭୟଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ । ସେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ୩ଟି ଦିନିକିଆ ଖେଳିଥିଲେ । ପଦାର୍ପଣ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଯଥାକ୍ରମେ ୬୭ ଓ ୬୫ରନ୍‌ର ଇନିଂସ୍‌ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହାଛଡ଼ା ୩ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

   Related Posts