oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍ ଦୋକାନରୁ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଗୁମ୍ମା ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ସ୍ୱାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋ ଧୁଆଁଧାର ଫାୟାରିଂ: ୭ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ମେୟରଙ୍କ ସମେତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରେ ଦୁର୍ଗା ଭସାଣି ବେଳେ ଫ୍ଲାସ ଫ୍ଲଡ୍, ବନ୍ୟାରେ ଭାସି ୭ ମୃତ
  • ||

ବିଜୁଳି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ: ବିଜୁଳି ମନ୍ତ୍ରୀ, ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ୧୫୦ ବିଧାୟକଙ୍କ ଘର ଅନ୍ଧାର

6/10/2020 at 3:12 PM

ଲକ୍ଷ୍ମୌ ୦୬/୧୦: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ବିଜୁଳିକର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବହିଷ୍କ୍କାର ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁ ଅନ୍ଧକାରରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବାସିନ୍ଦା। ଏ ପାଇଁ ସୋମବାର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଶବ ପ୍ରସାଦ ମୋର୍ଯ୍ୟା, ଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଶର୍ମା ସମେତ ତିନି ଡଜନରୁ ଅଧିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ୧୫୦ ବିଧାୟକ, ବିଧାନ ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନ ସମେତ ବିଜୁଳି ସପ୍ଲାଏ ଠପ ହୋଇଯାଇଛି। ଭିଭିଆଇପି ଇଲାକାରେ ବିଜୁଳି ଚାଲିଯିବାରୁ ପାଓ୍ବାର କର୍ପୋରେସନ୍ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଶାସନ ସ୍ତରରେ ହଙ୍ଗାମ ଚାଲିଛି। ମାତ୍ର ବିଜୁଳି ବିଭାଗ ବିଦ୍ୟୁତ ଯୋଗାଣ କରିବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟାର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ବିକଳ୍ପ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଜୁଳି ସପ୍ଲାଏ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଲେସା ରାଜଭବନ ଡିଭିଜନ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁପର ରୋଡ ଉପକେନ୍ଦ୍ରରୁ ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୧୧ଟାରୁ ବିଜୁଳି ସପ୍ଲାଏ ଠପ ହୋଇ ଥିଲା। ଏହା ଦ୍ବାରା ବିକ୍ରମାଦିତ୍ୟ ମାର୍ଗ, ମାଲ ଏଭନ୍ୟୁ, ଗୁଲିସନ୍ଥା କଲୋନି, ମହିଳା ବିଧାୟକ ଆବାସ, ପିଡବ୍ଲୁଏଚଡି କଲୋନି ସମେତ କେତେକ ଭିଆଇପି ଇଲାକାରେ ବିଜୁଳି ଯୋଗାଯୋଗ ନାହିଁ।

ତେବେ ଏ ସମସ୍ୟା ଯୋଗୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଂଟ୍ରୋଲ ରୁମ, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ, ଭିଆଇପି ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ବହୁ ସସମ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ବିଜୁଳି ଚାଲିଯିବାରୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଧାୟକ ନିବାସରୁ ଉପକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଫୋନ ଆସିବାକୁ ଲାଗିଲା। ମାତ୍ର କୌଣସି କର୍ମଚାରୀ ଫୋନ ଉଠାଇଲେ ନାହିଁ। ଏ ନେଇ ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରିବାରୁ ସମସ୍ତେ କାର୍ଯ୍ୟ ବହିଷ୍କାର କଥା କହି ବିଜୁଳି ଫ୍ଲାଇଟ୍ ଠିକ୍ ନ କରିବାକୁ ମନା କରି ଦେଲେ।

ଏହା ସହ ଗୌତମୀନଗର, ଇନ୍ଦିରାନଗର, ବିକାଶନଗର, ଆଲମବାଗ, ଜାନକିପୁର, ଫୈଜୁଲାଗଞ୍ଜ ସମେତ ରାଜଧାନୀର ଅନେକ ଇଲାକାରେ ବିଜୁଳି ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହେବାରୁ ଲୋକେ ବହୁ ହଇରାଣ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୌତମୀନଗର ଟ୍ରାନସମିଶନ କୁପର ରୋଡ ଉପକେନ୍ଦ୍ରରୁ ବିଦ୍ୟୁତ ଲାଇନ ବ୍ରେକଡାଉନ ହୋଇଯାଇ ଥିଲା। ଏହା ଦ୍ବାରା କିଛି ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଧାୟକ ସମେତ ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କ ବିଜୁଳି ଯୋଗାଯୋଗ ବାଧିତ ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts