scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପୋଷ୍ଟରରେ ଧମକ : ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ ସେବାୟତଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତି ନାହିଁ, ଆକ୍ସନ ନେଲେ ପରିସ୍ଥିତି ଭୟଙ୍କର ହେବ

5/10/2018 at 9:00 PM

ପୁରୀ ୫/୧୦: ସିଂହଦ୍ବାରରେ ପୋଷ୍ଟର୍ । ଏଥର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ନୁହେଁ, ବରଂ ସେବାୟତମାନେ ମାରିଛନ୍ତି ଏହି ପୋଷ୍ଟର୍ । ତେବେ କାହିଁକି ସେବାୟତମାନେ ପୋଷ୍ଟର ମାରିଲେ ? କଣ ସେଥିରେ ଲେଖା ଅଛି ? କଣ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେବାୟତମାନେ ।

ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ପୋଲିସ୍ ଏସବୁ ଦିଗର ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ସେବାୟତମାନେ ନିଜ ତରଫରୁ ଦେଇଛନ୍ତି ସଫେଇ । ସିଂହଦ୍ବାର ସମେତ ଅନ୍ୟ ୩ ଦ୍ବାରରେ ଲାଗିଛି ପୋଷ୍ଟର୍ ।  ହାତଲେଖା ପୋଷ୍ଟର ଛତିଶା ନିଯୋଗ ମାରିଥିବା ବେଳେ ଦସ୍ତଖତ କରିଛନ୍ତି ସମସ୍ତ ସେବାୟତ । ୩ ତାରିଖ ବନ୍ଦ ବେଳେ ଘଟିଥିବା ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ କୌଣସି ସେବାୟତଙ୍କର ସଂପୃକ୍ତି ନଥିବା ପୋଷ୍ଟରରେ ଲେଖା ହୋଇଛିସିସିଟିଭି ଭିଡିଓ ଫୁଟେଜ୍ ଦେଖି ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ ଆଉ ଯଦି ଆକ୍ରୋଶମୂଳକ ଭାବେ ସେବାୟତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଏ, ତେବେ ପରିସ୍ଥିତି ଆଗକୁ ଭୟଙ୍କର ହେବ ବୋଲି ଚେତାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ସେବାୟତ ।

ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ ସଂପୃକ୍ତ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଛଡ଼ାଯିବ ନାହିଁ । ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଆକ୍ସନ ହେବ ବୋଲି ଗତକାଲି ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ ପରେ କହିଥିଲେ ପୋଲିସ୍ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ । ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅଭିଯୋଗରେ ୧୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗତକାଲି ପୋଲିସ୍ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ସେବାୟତମାନେ ମାରିଛନ୍ତି ପୋଷ୍ଟର୍ । ଦକ୍ଷିଣା ବନ୍ଦ ଏବଂ ବଂଶାନୁକ୍ରମିକ ସେବା ପ୍ରଥା ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରତିବାଦରେ ସେବାୟତମାନେ ବନ୍ଦକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ ସେମାନଙ୍କର ଆଦୌ ସଂପୃକ୍ତି ନଥିବା ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ, ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଦିନେ ଯାଇନି ଧାଡ଼ି ଦର୍ଶନକୁ ବିରୋଧ କରି ପୁରୀରେ ହେଲା ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ । ଯାହାକୁ ଆମିକସ୍ କ୍ୟୁରି ଗୋପାଳ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ୍ ଗୁରୁତ୍ବର ସହ ନେଇଛନ୍ତି । ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସେ ପୁରୀ ଆସିବା ସମ୍ଭାବନା ରହୁଛି ।

 

   Related Posts