scan steel
web-baneer-728x90
1 (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସୁଆର ଓ ମହାସୁଆର ନିଯୋଗର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ, ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ନିଯନ୍ତ୍ରଣ ହେବ ମହାପ୍ରସାଦ ଦର

17/08/2023 at 9:00 AM

Mahaprasad

ପୁରୀ ୧୭/୦୮: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଅବଢ଼ା (ଶଙ୍ଖୁଡ଼ି ମହାପ୍ରସାଦ) ଦର ନିର୍ଦ୍ଧାରଣରେ ଆସିପାରେ ଶୃଙ୍ଖଳା । ଆସନ୍ତା ପରିଚାଳନା କମିଟିରେ ହୋଇପାରେ ଦର ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ଆଲୋଚନା । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ କହିବା ପରେ ସୁଆର, ମହାସୁଆର ନିଯୋଗ ଅବଢ଼ା ଦର ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ନେଇ ଏକ ପ୍ରାକ୍‌ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ସୂଚନାଥାଉକି, ବାସୁମତି, ଜିରା ରାଇସ୍‌, କାନିକା, ଖେଚେଡ଼ି, ଡାଲି, ବେସର, ମହୁର, ପୋଟଳ ରସା, ସାଗ, ସୋଲାବୁଟ ତରକାରୀ, ଖଟା, ଖିରୀ ପ୍ରଭୃତି ଶଙ୍ଖୁଡ଼ି ମହାପ୍ରସାଦର ଦର ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ଏହାଛଡ଼ା ଭକ୍ତ ଗୋଟିଏ କଦଳି ପତ୍ର କିମ୍ବା ଖଲି ପତ୍ରରେ ଶଙ୍ଖୁଡ଼ି ମହାପ୍ରସାଦ ଖାଇଲେ କେତେ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ସେ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଦର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ।

you can also read…

ଖଲିପତ୍ର ଓ କଦଳିପତ୍ରରେ ଅବଢ଼ା ଖାଇଲେ ଅନ୍ନ, ଡାଲି, ବେସର, ମହୁର, ଖଟା, ବେସର, କାନିକା ପାଇଁ ୧୨୦ ଟଙ୍କା, ଏହା ସହ ଶାଗ ଓ ଖେଚେଡ଼ି ଖାଇଲେ ୧୫୦ ଟଙ୍କା, ଏହାସାଙ୍ଗରେ ପୋଟଳରସା, କାବୁଲି ସୋଲା ତରକାରୀ ଓ ଖିରୀ ଖାଇଲେ ମୋଟ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ସୁଆରମହାସୁଆର ନିଯୋଗ ଏକ ସମ୍ଭାବିତ ତାଲିକା କରିଛି ।

ସେହିପରି ଡାଲି ଦାସିଆ ହାଣ୍ଡି ୨୦୦ ଟଙ୍କା, ବଡ଼ମଠ ହାଣ୍ଡି ୧ ହଜାର ଟଙ୍କା, ଧଳାମଠ ହାଣ୍ଡି ୮୦୦ ଟଙ୍କା, ସାନମଠ ହାଣ୍ଡି ୬୦୦ ଟଙ୍କା, ଚକା ଏକନମ୍ବରୀ ୪୦୦ ଟଙ୍କା, ସାନହାଣ୍ଡି ଭାତ ୧୫୦ ଟଙ୍କା ଓ ପଖାଳ ଓଳି ୪୦ ଟଙ୍କା ରହିବ । ଦର ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ନେଇ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ମତ ରଖାଯାଇନି । ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକ ପରେ ସବୁକିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

   Related Posts