oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୪୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି: ପାଟପୁର ଥାନାରେ ୧୩୨୫ କିଲୋର ଜବତ ଗଞ୍ଜେଇ ପୋଡିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • UNSCରେ ରୁଷ୍‌ ବିରୋଧରେ ନିନ୍ଦା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଥିଲା ଆମେରିକା, ଭୋଟିଂରୁ ବିରତ ରହିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ସାରା ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା 5G ଯୁଗ, ୧୩ ସହରରେ ମିଳିବ ସେବା
  • ||

ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମକୁ ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ୍ କହିଲେ- ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେଉଛି ପୋର୍ଣ୍ଣଗ୍ରାଫି, କଣ୍ଟେଟ୍‌ର ସ୍କ୍ରିନିଂ ଜରୁରୀ

4/03/2021 at 4:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୦୩:  ସଂପ୍ରତି ଡିଜିଟାଲ ଦୁନିଆରେ ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଅଶ୍ଳୀଳ କଣ୍ଟେନ ସହ ବିବାଦୀୟ ଦୃଶ୍ୟର ପ୍ରସାରଣ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହା ଉପରେ କାହାରି ଅଙ୍କୁଶ ନଥିବାରୁ ଖୁଲମଖୁଲା ଅଶ୍ଳୀଳ ଓ୍ଵେବସିରିଜ୍‌ ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ କରିବା ଭଳି ଜିନିଷର ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଉଛି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଓଟିଟି ଅର୍ଥାତ ଓଭର ଦ ଟପ୍‌ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯାଉଥିବା କଣ୍ଟେଟକୁ ନେଇ ଗମ୍ଭୀର ଚିନ୍ତା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଅଦାଲତ କହିଛନ୍ତି, କିଛି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ତ ପୋର୍ଣ୍ଣଗ୍ରାଫି ମଧ୍ୟ ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଉଛି। ତେଣୁ ଓଟିଟି ଉପରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ସମସ୍ତ କଣ୍ଟେଟ୍‌ର ସ୍କ୍ରିନିଂ  ହେବା ଉଚିତ୍। ଏଥିସହ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ଲାଟଫର୍ମର ରେଗୁଲେସନକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଓ୍ଵେବ୍‌ସିରିଜ୍‌ ତାଣ୍ଡବ ବିରୋଧରେ ଚାଲିଥିବା ତଦନ୍ତରେ ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶ ବିରୋଧରେ ଆମାଜନର ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରମୁଖ ଅପର୍ଣ୍ଣା ପୁରୋହିତଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରି ବିଚାରପତି ଅଶୋକ ଭୂଷଣ କହିଛନ୍ତି, ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଓ ଓଟିଟି ଉପରେ ସିନେମା ଦେଖିବା ସାଧାରଣ କଥାରେ ପରିଣତ ହୋଇ ସାରିଛି। ଏପରିକି ଏହି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପୋର୍ଣ୍ଣଗ୍ରାଫି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯାଉଛି। ପୀଠ ସଲିସିଟର ଜେନେରାଲ ତୁଷାର ମେହଟ୍ଟାଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପାଇଁ ଜାରି ମାର୍ଗଦର୍ଶିକାକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଆଜି ଏହି ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ କେବଳ ଦୁଇ ମିନିଟ୍‌ର ଶୁଣାଣି  ହୋଇଛି। ଶୁଣାଣି ଆରମ୍ଭରେ ବିଚାରପତି ଅଶୋକ ଭୂଷଣ କହିଛନ୍ତି, ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେଉଥିବା କଣ୍ଟେଟ୍‌ର ସ୍କ୍ରିନିଂ ହେବା ଉଚିତ୍। ଯେଉଁଭଳି ଫିଲ୍ମର ସମୀକ୍ଷା  ସେନସର ବୋର୍ଡ କରୁଛି ଠିକ୍ ସେହି ପରି ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପ୍ରସାରିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଏହାକୁ ସ୍ଵୀକୃତି ମିଳିବା ଉଚିତ୍।

   Related Posts