AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଜଟଣୀ କନ୍ତିଆରେ ଫୁଟିଲା ବୋମା, ବ୍ୟବସାୟୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଲୁଛି ଗୋପାଳ ଗୁମର, ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଚାଲିଛି ମାରାଥନ ଜେରା
  • ||
  • ପାରାଦ୍ୱୀପ: ବାଇକ୍‌ ଓ କାର୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଆହତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଥରୁଛି ଶିମିଳିପାଳ, ଉପର ବାର୍‌ହା କାମୁଡ଼ାରେ ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବନିମ୍ନ ୪ଡିଗ୍ରୀ
  • ||

ହତ୍ୟା ପରେ ସାଙ୍ଗକୁ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ, ଖଣ୍ଡ-ଖଣ୍ଡ କରି ମାଂସ ବି ଖାଇଲା; ୪୧ ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଜାପାନର ନର ଭକ୍ଷକ

2/12/2022 at 7:04 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମଣିଷ ମାଂସକୁ ମଣିଷ ଖାଇବାର ଅନେକ ଘଟଣା ନଜରି ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଆଜିଠାରୁ ୪୧ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଏହା ସାମାନ୍ୟ ଘଟଣା ନଥିଲା । ଜାପାନ ଇତିହାସରେ ଦ କୋବେ ନର ଭକ୍ଷକ ନାଁରେ କୁଖ୍ୟାତ ଇସେସ୍ଇ ସଗାଭା ପୁଣି ଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛି । ଏହି ହତ୍ୟାକାରୀର କାରନାମା ସାରା ଦେଶରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିଲା । ନିଜ ଡଚ୍ ଷ୍ଟଡି ପାର୍ଟନରକୁ ରୁମକୁ ଡାକି ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ମୃତ ଶରୀର ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା । ଏହାପରେ ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ କରି ଅନେକ ଦିନ ଯାଏଁ ମାଂସ ଖାଇଥିଲା । ଗୋଡ ଏବଂ ଶରୀରର ଅଧିକାଂଶ ଅଂଶକୁ ସେ ଖାଇ ସାରିଥିଲା ।

ଜାପାନାରେ ଦ କୋବେ ନର ଭକ୍ଷକ ନାଁରେ କୁଖ୍ୟାତ ସଗାଭାର ମୃତ୍ୟୁ ନଭେମ୍ୱର ୨୪ରେ ହୋଇଛି । ଅନ୍ତିମ ସତ୍କାରରେ କେବଳ ତାର କିଛି ସମ୍ପର୍କୀୟ ହିଁ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ।

୧୯୮୧ ମସିହାରେ ସଗାଭା ଏବଂ ଏହାର ଡଚ୍ ସାଙ୍ଗ ରେନୀ ହାର୍ଟବେଲ୍ଟ ଷ୍ଟଡି ପାର୍ଟନର ଥିଲେ । ଦିନେ ରାତିରେ ରେନୀଙ୍କୁ ନିଜ ରୁମକୁ ଡାକିଥିଲା । ରାତି ଭୋଜନ ପରେ ସଗାଭା ଭିତରେ ଥିବା ନର ରାକ୍ଷସ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲା ଏବଂ ରେନୀଙ୍କ ବେକକୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲା । ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଶବ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା । ପର ଅନେକ ଦିନ ଯାଏଁ ରେନୀଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ କରି ଖାଇଥିଲା । ତେବେ ମନ ଭରିବା ପରେ ସଗାଭା ବଳକା ଥିବା ଅଂଶକୁ ଗୋଟିଏ ହ୍ରଦରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲା । ଏହାପରେ ପୋଲିସ ହାତରେ ଧରା ପଡିଥିଲା ଏବଂ ମାମଲାର ଖୁସାଲା ହୋଇଥିଲା । ପଚରାଉଚରାରେ ସଗାଭା ଅନେକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ଖୁଲାସା କରିଥିଲା । ପୋଲିସକୁ କହିଥିଲା ଯେ ହାର୍ଟବେଲ୍ଟଙ୍କ ସୁନ୍ଦରତା ଏବଂ ଭଲ ଗୁଣକୁ ସହି ନପାରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲା । ହତ୍ୟା ପରେ ସେ ମଣିଷ ମାଂସ ଚାଖିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲା, ଯାହା ବେଶ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିଲା ବୋଲି କହିଥିଲା ।

ଇସସ୍ଇ ସଗାଭାକୁ କିଛି ବର୍ଷ ଜେଲରେ କରି ରଖାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ମାନସିକ ସୁଧାରଗୃହରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ତାର ମେଡିକାଲ କାଉନସିଲିଂ କରାଯାଇଥିଲା । ୧୯୮୬ ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ରେ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଏହି ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଇସସ୍ଇକୁ କେବେ ବି ଆଇନ ଅନୁସାରେ ବନ୍ଦୀ କରାଯାଇ ନଥିଲା । ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଟୋକିଓରେ ରହୁଥିଲା ।

   Related Posts