ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫିରୋଜାବାଦରେ ଛାତିଥରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ପରିବାରର ୬ଜଣ
  • ||
  • କୁହୁଡ଼ି ନେଲା ଜୀବନ; ରାସ୍ତା ଦେଖାନଯିବାରୁ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ ଜୀବନ
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅବିନାଶ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ସୁପ୍ରିମ ଅଟୋ ମୋବାଇଲ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ହେଲେ ଅବିନାଶ
  • ||

ପେଟପାଟଣା ପାଇଁ ମାର୍କେଟରେ ପିଲାଙ୍କୁ ବିକି ଦେଉଛନ୍ତି ଅଭିଭାବକ, ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ

26/09/2021 at 12:20 PM

କାବୁଲ ୨୬/୦୯: ତାଲିବାନ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବା ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ପରିସ୍ଥିତି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଦଳୁଛି । ମାସକ ମଧ୍ୟରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଲୋକମାନେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ବ୍ୟବସାୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି । ଜିଡିପି ଖରାପ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି । ବିଦେଶୀ ସଂସ୍ଥା ଏବଂ ଆମେରିକା ଦ୍ୱାରା ଦେଶର ସମ୍ପତ୍ତି ପୂର୍ବରୁ ଫ୍ରିଜ୍ ହୋଇସାରିଛି ।

ଜାତିସଂଘ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଅନାହାରରେ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କାବୁଲର କିଛି ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ନିଜପ ପିଲାଙ୍କର ନିଲାମୀ ବି ଡାକୁଛନ୍ତି । କିଏ ନେବ କିଏ ନେବ କହି ମାର୍କେଟରେ ଛାଡୁଛନ୍ତି ଡାକ । ଯାହାର ଘଟଣାର ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସାମ୍ବାଦିକ ହିଜବୁଲ ଖାନ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରୁ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ।

ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଏହି ଦୁଃଖଦ ଦୃଶ୍ୟ ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି । ଲୋକମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ହେତୁ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି । ଭିଡିଓରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଶିଶୁକୁ ନିଜ କୋଳରେ ଧରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟହାତରେ ଶିଶୁଟିକୁ ହାତ ଧରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଆଉ ଜଣେ ମହିଳା ବୁର୍ଖା ପିନ୍ଧି ବସିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ସେ ବୋଧହୁଏ ବିକ୍ରି ହେବାକୁ ଥିବା ପିଲାର ମାଆ, ଓ ସେ ଲୋକଟିର ସ୍ତ୍ରୀ ।

   Related Posts