vridhi excotica
star kirano
ori homes
vridhi excotica
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସେୟାର ବଜାରରେ ଉତ୍ସାହ : ଆରମ୍ଭରୁ ସବୁଜ ରଙ୍ଗରେ ଖୋଲିଲା ସେନସେକ୍ସ ଓ ନିଫ୍ଟି
  • ||
  • ‘ଶିବସେନାକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଚି ବିଜେପି’ : ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଉଦ୍ଧବ
  • ||
  • କାହିଁକି ମ୍ୟାଚରେ ପଛେଇଗଲା ଭାରତ ? କାରଣ କହିଲେ ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍
  • ||
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଆଣ୍ଡାମାନ-ନିକୋବର, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୫.୦
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଅଧିକ ଭିଜିବ ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲା
  • ||
  • ବୁମରାହଙ୍କ ପଡିଆ ଛାଡିବା ଟିମ୍‌କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଦୁଇଟି ରିଭ୍ୟୁ ବରବାଦ କଲେ ପନ୍ତ
  • ||

ଟ୍ରିପଲ ତଲାକ ବିଲ୍ ପାସ୍ ପରେ ତେଜିଲା ରାଜନୀତି: ରଞ୍ଜୀବ ବିଶ୍ବାଳଙ୍କ ସହିତ ୫ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଭୋଟ ଦେଇନାହାନ୍ତି, ଏପଟେ ବିଜେଡିର ସମର୍ଥନକୁ କଂଗ୍ରେସର ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା

31/07/2019 at 7:33 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୩୧|୭:  ଟ୍ରିପଲ ତଲାକ ବିଲ୍  ରାଜ୍ୟସଭାରେ ପାସ୍ ତ ହୋଇଗଲା ଦେଶ ସାରା ସେଲିବ୍ରେସନ କରୁଛନ୍ତି ମହିଳା ଓ ବିଜେପି ନେତା।  କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ରାଜନୀତି ହୁଲସ୍ତୁଲ ।  ବିରୋଧିଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇ ପଛଦ୍ବାର ବାଟେ ଏହି ବିଲ୍ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପାସ୍ କରାଇ ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ।

କାଲି ରାଜ୍ୟସଭାରେ ରଞ୍ଜୀବ ବିଶ୍ବାଳଙ୍କ ସହିତ ୫ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଭୋଟ ଦେଇନାହାନ୍ତି। ଯାହାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଚିନ୍ତାରେ । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ମଗାଯାଇଛି । ଏଥିସହିତ କଂଗ୍ରେସ କହିଛି ସରକାର ବିରୋଧୀ ଦଳଙ୍କୁ  ଅନ୍ଧାରରେ ରଖି ଶେଷ ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ ଏହି ବିଲ୍ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଆଗତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେହିଦିନ ହିଁ ପାରିତ କରାଇ ନେଇଥିଲେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବିରୋଧି ଦଳ ଏକଜୁଟ ହୋଇପାରିଲେ ନାହିଁ କି ହ୍ବିପ୍ ବି ଜାରି ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମୟ ରହିଲା ନାହିଁ । ଟିଏମସି ଏମପି ଡେରେକ୍ ଓ ବ୍ରାଏନ୍ କହିଛନ୍ତି ସଂଖ୍ୟା ବଳରେ ସରକାର ପିଜା ଡେଲିଭରି ଭଳି ବିଲ୍‌ ପାସ କରାଉଛନ୍ତି।

ଏଣେ ଓଡିଶା ବିଧାନସଭାରେ କିଛି କମ୍ ତାତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନି । ଏଠି କଂଗ୍ରେସ ଉଭୟ ବିଜେପି ଓ ବିଜେଡିକୁ ଘେରିଛି ।କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଜେପିର ସହଯୋଗୀ ଥିବା ଜେଡିୟୁ ଓ ଏଆଇଏଡିଏମକେ ବିଲକୁ ବିରୋଧ କରି କକ୍ଷତ୍ୟାଗ କରିଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି କାହିଁକି ଉପରେ ପଡ଼ି ସମର୍ଥନ କଲା ବୋଲି କୈଫତ ମାଗିଛି କଂଗ୍ରେସ । ଏହା ବିଜେଡିର ଡବଲ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ବୋଲି କହିଛି କଂଗ୍ରେସ ।

 ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ବିଜେପି – ବିଜେଡି ପରସ୍ପର ବିରୋଧରେ ବର୍ଷୁଥିଲେ ଆଜି ଲାଗୁଛି ଯେ ଉଭୟ ରାଜ୍ୟ ଆଉ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଯେମିତି ମିଳିତ ସରକାର ଚାଲିଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହାର ଜବାବ ରଖିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ତାରା ବାହିନୀପତି । ଶାସକଦଳ ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ପ୍ରମିଳା ମଲ୍ଲିକ କହିଥିଲେ ମୁସଲିମ ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏଭଳି ଏକ ଜନ ହିତକର ବିଲ୍ କୁ ବିଜେଡି ସମର୍ଥନ କରିଛି । ବିଜେପି କହିଛି ଏଠି ରାଜନୀତି ନାହିଁ ଜାତୀୟ ସ୍ବାର୍ଥ ଅଛି ।

ପ୍ରଥମେ ଅଶ୍ବୀନି ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ପଠାଇବାରେ ସମର୍ଥନ, କିଛିଦିନ ତଳେ ଆରଟିଆଇ ସଂଶୋଧନ ବିଲ୍ କୁ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ପରେ ଆଣ୍ଟି ଟ୍ରିପିଲ ତଲାକ ବିଲ ଓ ଏକକ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ ବିଲ୍‌କୁ ବିଜେଡି ସମର୍ଥନ କରିଛି ।

   Related Posts