oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇରାନ ବିମାନରେ ବୋମା ଆତଙ୍କ ପରେ ହାଇଆଲର୍ଟ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅବତରଣ ଲାଗି ମିଳିଲାନି ଅନୁମତି
  • ||
  • ନଭେମ୍ବର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଅକ୍ଟୋବର ୭ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ: ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପେଣ୍ଡାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୫ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ଦୁର୍ଗତିନାଶିନୀ, ପୀଠରେ ମହାନବମୀ ପୂଜା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୋମବାରଠୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୮ ପରେ ପୁଣି ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପଦ୍ମପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ୬୪ ବର୍ଷରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ବିଜୟ ରଞ୍ଜନ ସିଂ ବରିହା
  • ||

ପୋଲିସ ନଜର ବନ୍ଦୀରେ କିଷାନ ଏକତା ସଙ୍ଗଠନ ଜାତୀୟ ସଭାପତି ଓ ସମର୍ଥକ, ଦେଇଥିଲେ କାଳିନ୍ଦୀ କୁଞ୍ଜରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପଦଯାତ୍ରା ଆହ୍ୱାନ

18/12/2020 at 5:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮।୧୨: କିଷାନ ଏକତା ସଙ୍ଗଠନ ଜାତୀୟ ସଭାପତି ସୋରନ ପ୍ରଧାନ ଓ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ଘରେ ନଜରବନ୍ଦୀ କରିଛି। ପ୍ରଧାନ ଗୁରୁବାର କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ କାଳିନ୍ଦୀକୁଞ୍ଜରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପଦଯାତ୍ରା ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଶୁକ୍ରବାର ପଦଯାତ୍ରା ଆୟୋଜନ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଗୃହବନ୍ଦୀ କରାଯାଇଥିବାରୁ ପ୍ରଧାନ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ସୋରେନ ପ୍ରଧାନ ପୋଲିସ ବଳରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଦବାଇ ଦେବାକୁ ସରକାର ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ଚାଷୀ ଦବିବାର କି ନଇଁବାର ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଚାଷୀ ସେମାନଙ୍କ ଦାବି ନିଶ୍ଚିତ ହାସଲ କରିବେ ଓ ଯେଉଁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସରକାର ଆଇନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନ କରିଛନ୍ତି ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜଧାନୀରେ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେପଟେ ୩ନମ୍ବର ଜୋନ ପୋଲିସ ଡିସିପି ଜନପଦରେ ଧାରା ୧୪୪ ଜାରିଥିବାରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ କିଷାନ ୟୁନିୟନ(ବିକେୟୁ) ଧାରଣା ଶୁକ୍ରବାର ସପ୍ତଦଶତମ ଦିବସରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଚିଲ୍ଲା ବର୍ଡରରେ ଚାଷୀମାନେ ଧାରଣା ଦେଇଥିବାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଆଡକୁ ଯାଉଥିବା ରାସ୍ତା ଆଜି ବି ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଧାରଣାରେ ବସିଥିବା ସଙ୍ଗଠନର ସଭାପତି ଠାକୁର ଯୋଗେଶ ପ୍ରତାପ ସିଂହ ଗୁରୁବାର ଅନସନରୁ ଓହରି ଯାଇଥିଲେ ହେଁ ଧାରଣାରୁ ଉଠି ନାହାନ୍ତି। ସରକାର ଜାଣିଶୁଣି ଚାଷୀଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଟାଳଟୁଳ ନୀତି ଅବଲମ୍ବନ କରୁଥିବା ଯୋଗେଶ ପ୍ରତାପ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ଦଳିତ ପ୍ରେରଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଥିବା ବିକେୟୁ (ଲୋକଶକ୍ତି) ଧାରଣା ଶୁକ୍ରବାର ଷୋଡଶ ଦିବସରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ସଙ୍ଗଠନର ନେତୃତ ନେଉଥିବା ମାଷ୍ଟର ସ୍ୟୋରାଜ ସିଂହ ସରକାରଙ୍କ ମନବୃତ୍ତିକୁ ନେଇ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସରକାର ନିଜକୁ ଚାଷୀଙ୍କ ସରକାର କହୁଛି ହେଲେ କୃଷକ ବିରୋଧୀ ଆଇନ ନେଇ ବୁଝାମଣା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହନ୍ତି। ଏଥିରୁ ସରକାରଙ୍କ ନୀତିକୁ ନେଇ କୃଷକ ନେତା ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଯାହା ବି ହେଉ ସରକାର ଆଇନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନ କରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଚାଷୀ ହଟିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସଫାସଫା ଶୁଣାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts