suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ, ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲେ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି: ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ନୀତି ବିଳମ୍ବ, ଦର୍ଶନ ନପାଇ ଭକ୍ତ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||

ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ୪ନକ୍ସଲ ନିହତ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଜବତ : ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି

9/05/2020 at 8:06 AM

ରାୟପୁର ୦୯।୦୫: ଛତିଶଗଡ ରାଜନନ୍ଦଗାଓଁ ଜିଲ୍ଲାରେ ପୋଲିସ–ନକ୍ସଲ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟ । ରାଜନନ୍ଦଗାଓଁର ଥିବା ମାନପୁର ନିକଟରେ ଥିବା ଜଙ୍ଗଲରେ ପୋଲିସ-ନକ୍ସଲ ମଧ୍ୟରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟକର ହୋଇଛି । ଏହି ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରେ ଜଣେ ପୋଲିସ ସବ୍‌-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଶହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ୪ଜଣ ନକ୍ସଲ ନିହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ମୃତ ୪ଜଣ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଜଣ ପୁରୁଷ ଓ ଦୁଇ ଜଣ ମହିଳା ଥିବା ସୂଚନା ରହିଛି ।  ତେବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଜଙ୍ଗଲରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିଛି । ତେବେ ଶହିଦ ହୋଇଥିବା ସବ୍‌-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଶ୍ୟାମକିଶୋର  ଅମ୍ବିକାପୁର ଜିଲ୍ଲାର ବାସିନ୍ଦା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ମାନପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ  ଥିବା ପାର୍ଦୋନି ଜଙ୍ଗଲରେ ପୋଲିସର ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ସମୟରେ କିଛି ନକ୍ସଲ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ନକ୍ସଲମାନେ ପୋଲିସ ଉପରକୁ ଗୁଳିଚାଳନା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ଏହାର ଦୃଢ ଜବାବ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲା । ଅତିକମ୍‌ରେ ୧ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟ ଜାରି ରହିଥିଲା । ତେବେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ଜଣେ ପୋଲିସ ସବ୍‌-ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ଶହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ପୋଲିସର ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣରେ ୪ଜଣ ନକ୍ସଲ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ନକ୍ସଲଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳ. ଆଣିବାକୁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଚାଲିଛି ।

ତେବେ ସୂଚାନ ଅନୁଯାୟୀ ଜଙ୍ଗଲରେ ଚାଲିଥିବା ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ୪ଜଣ ନକ୍ସଲ ନିହତ ହେବା ସହ ବିପୁଳ ପରିମାଣ ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳିଗୋଳ ଜବତ କରିଛି । ପୋଲିସ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଏନକାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥାନରୁ ଏକ AK-47 ରାଇଫଲ, 1 SLR ଏବଂ 2 .315 ବୋର ରାଇଫଲ ଜବତ ହୋଇଛି ।

   Related Posts