Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିନ୍ଧେକେଲା ଥାନା ଆଇଆଇସି ଗିରଫ, ୨୫ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଥିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିଲା ମିନିଟ୍ରକ, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଜାଡ଼ରେ ଥରୁଛି ରାଜ୍ୟ, କୋରାପୁଟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ମୋହନା: ଗୋଷ୍ଠୀ କେନ୍ଦ୍ର ପଛପଟେ ପଡ଼ିଛି କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଔଷଧ, ବୈଧତା ଥାଇ ବି ଫୋପାଡିଦେଲେ
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ଘୁରି ବୁଲୁଛନ୍ତି ହାତୀପଲ, ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ସହ ଖାଇଗଲେ ଶହ ଶହ ଧାନ ବିଡା
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିତକୋଇଲି: ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ମାତିଲେ ଡକାୟତ, ଚୋରି କରିବାକୁ ଆସି ନେଇଗଲେ ଜୀବନ
  • ||

ଜାତୀୟ ଗୋଲଡେନ୍ ପିକକ୍ ପୁରସ୍କାରରେ ଓଡ଼ିଶା ଖଣି ନିଗମ ସମ୍ମାନିତ

6/06/2022 at 7:59 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୬।୬: ଦେଶର ଅନ୍ୟତମ ବୃହତ ତଥା ଅଗ୍ରଣୀ ଖଣିଜ ଉତ୍ପାଦନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଓଡିଶା ଖଣି ନିଗମ (ଓଏମସି)କୁ ଏହାର କର୍ପୋରେଟ ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ୱ (ସିଏସ୍ଆର୍) କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ସମ୍ମାନଜନକ ‘ଗୋଲ୍ଡେନ୍ ପିକକ୍ ଆୱାର୍ଡ୍ ‘ରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି। ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଜୁନ ୩ ତାରିଖ ଦିନ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଡାଇରେକ୍ଟର୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସିଏସ୍ଆର୍  ସମ୍ପର୍କିତ ଷୋଡ଼ଶ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଓଏମସି କୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ଓଏମସି ପରିଚାଳିତ ବିଭିନ୍ନ ଖଣି ତଥା ଏହାର ପାର୍ଶ୍ୱବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିକାଶ ଲାଗି ନିରନ୍ତର ପ୍ରୟାସ ଯୋଗୁଁ ସଂସ୍ଥାକୁ ଏହି ଜାତୀୟ ଗୋଲଡେନ୍ ପିକକ୍ ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି। ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଓଏମସି ପକ୍ଷରୁ   ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (କାର୍ମିକ) ଆଲୋକ କୁମାର ପାଲ ଓ ସିଏସ୍ଆର୍ ମୁଖ୍ୟ ତଲତ ଆଫ୍ରିନ୍ ଯୋଗଦେଇ ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ପୁରସ୍କାରକୁ ନେଇ ଓଏମସିର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବଲୱନ୍ତ ସିଂହ  ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିବା ସହ କହିଛନ୍ତିଯେ,  ଖଣି ଓ ଏହାର ପାରିପାର୍ଶ୍ୱିକ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବା ଉପରେ ଓଏମସି ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାର ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଅଛି। ସମାଜର ଏକ ବୃହତ ବର୍ଗଙ୍କ ଜୀବନଧାରଣ ମାନର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଓଏମସି ସବୁବେଳେ ଚିନ୍ତା କରିବା ସହ ଉଚିତ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି।

ଖଣି ତଥା ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳର ବିକାଶ ଲାଗି ଓଏମସି ଏହାର ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷର ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ବଜାୟ ରଖିଛି ଏବଂ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଧାରା ବଜାୟ ରହିବ। ଏହାବାଦ୍ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା, ଶିକ୍ଷା, କ୍ରୀଡା, ପାନୀୟ ଜଳ, ପରିମଳ, ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ, ଐତିହ୍ୟର ସଂରକ୍ଷଣ, କଳା ଏବଂ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଏବଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଆଦି କ୍ଷେତ୍ରର ବିକାଶ ଲାଗି ମଧ୍ୟ ଓଏମସି ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଆସୁଅଛି। ୧୯୯୧ରେ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଡାଇରେକ୍ଟର୍ସ  ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଗୋଲଡେନ୍ ପିକକ୍ ପୁରସ୍କାର, କର୍ପୋରେଟ୍ ଉତ୍କର୍ଷତା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ୱୀକୃତି ଅଟେ।

   Related Posts