ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଆଜି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି

9/06/2019 at 8:35 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୯|୬: ଆଜି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ମୋଦି ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ହେବା ପରେ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ଗୁଡିକୁ ଗସ୍ତ  କରୁଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମେ ମାଳଦ୍ବୀପ ଗସ୍ତ ସାରି ଆଜି ଶ୍ରୀଲଙ୍ଗାରେ  ପହଞ୍ଚିବେ  । ଉଭୟ ଦେଶମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା ସହ ବିଶେଷ ଭାବେ ଆତଙ୍କବାଦ ନିପାତ ପ୍ରତିବଦ୍ଧାତା ଉପରେ ଉଭୟ ରାଷ୍ଟ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ହେବ ।

ସେପଟେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମାଳଦ୍ଵୀପ ଗସ୍ତ ସାରି ଫେରିଛନ୍ତି ।  ସେଠାରେ ମୋଦିଙ୍କୁ  ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସମ୍ମାନ ‘ନିଶାନ ଇଜୁଦ୍ଦୀନ’ରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି । ମାଳଦ୍ଵୀପର ରାଜଧାନୀ ମାଲେରେ ପାରମ୍ପରିକ ଶୈଳୀରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଭବ୍ୟ ସ୍ଵାଗତ କରାଯିବା ସହ ଗାର୍ଡ ଅଫ ଅନର ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହି ଅବସରରେ ମାଳଦ୍ଵୀପର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ମହମ୍ମଦ ସୋଲିହ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଏହି  ସମୟରେ ଭାରତର ଜାତୀୟ ସଙ୍ଗୀତ ଗାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହା  ପରେ ଭାରତ ଓ ମାଳଦ୍ଵୀପର ପ୍ରତିନିଧିମଣ୍ଡଳଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ଵିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ମାଳଦ୍ଵୀପରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେଠାକାର ଜାତୀୟ ସଂସଦରେ ଉଦବୋଧନ ଦେଇଛନ୍ତି ମୋଦି । ଏହି  ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପରୋକ୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି , ଆତଙ୍କବାଦ ଏବେ ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ବିଶ୍ୱର ସମସ୍ତ ଦେଶ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢେଇ ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସେ  ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ଯେଉଁ ଦେଶଗୁଡିକ ଆତଙ୍କବାଦଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ମୁଖା ଖୋଲାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ମୋଦି କହିଛନ୍ତି । 

   Related Posts