Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠଗଡ: ହଟିଲା କଟକଣା, ନୂଆ ବର୍ଷରୁ ବାବା ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ବାତ୍ୟାର ରୂପନେବ ଗଭୀର ଅବପାତ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା
  • ||
  • ୧୭ ଜଣିଆ ରଣଜୀ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା : ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ଅଧିନାୟକ, ୪ ନୂଆ ମୁହଁ
  • ||
  • ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ନକଲି ସୁନା ଦେଇ ଋଣ କରି ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାସ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଗିଂ ଘଟଣା, ୭ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||

ନଓ୍ୱାଜ ସରିଫଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଚିଠି : ଖବରକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନୀ ମିଡିଆରେ ଝଡ

18/12/2020 at 1:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୮।୧୨: ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନଓ୍ୱାଜ ସରିଫଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖି ତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ଶୋକପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ପାକିସ୍ତାନୀ ମିଡିଆରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଡନ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ ଅନୁସାରେ, ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସ ତରଫରୁ ଏହି ପତ୍ର ପିଏମଏଲ-ଏନର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଓ ନଓ୍ୱାଜଙ୍କ ଝିଅ ମାରିୟମ ନଓ୍ୱାଜଙ୍କୁ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛି । ଏହାସହ ପିତା ନଓ୍ୱାଜଙ୍କୁ ଏନେଇ ଜଣାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି ।

ନଓ୍ୱାଜ ଗତ ବର୍ଷରୁ ଲଣ୍ଡନରେ ରହୁଛନ୍ତି ।ନଓ୍ୱାଜ ସରିଫ ଓ ଶେହଓ୍ୱାଜ ଶରିଫଙ୍କ ମାଆ ବେଗମ ସାମୀମ୍ ନଭେମ୍ବର ୨୨ରେ ବ୍ରିଟେନରେ ପ୍ରାଣତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପାର୍ଥୀବ ଶରୀର ପାକିସ୍ତାନ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ଲାହୋରରେ ହିଁ ତାଙ୍କୁ କବର ଦିଆଯାଇଥିଲା । ପାକ୍ ମିଡିଆ ଦେଖାଇଥିବା ଚିଠିରେ ନଭେମ୍ବର ୨୭ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି । ଏଥିରେ ମୋଦୀ ନଓ୍ୱାଜଙ୍କ ମାଆଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ଗଭୀର ଶୋକବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ଚିଠିରେ ମୋଦୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ବେଗମ ସାମୀମଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ଖବର ତାଙ୍କୁ ମର୍ମାହତ କରିଛି ଏହି ଦୁଃଖଦ ସମୟରେ ପରିବାର ପ୍ରତି ସମବେଦନା ରହିଛି ଏହାସହ ଏହି ଅପୂରଣୀୟ କ୍ଷତି ସମୟରେ ଭଗବାନ ଧର୍ଯ୍ୟ ସାହସ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ମୋଦୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ।ଡିସେମ୍ବର୧୧ରେ ଭାରତୀୟ ରାଜଦୂତ ଗୌରବ ଆଲୁଓ୍ୱାଲିଆ ମାରିୟମ ନଓ୍ୱାଜଙ୍କ ନାମରେ ଚିଠି ଲେଖିବା ସହ ତାଙ୍କର ଲାହୋର ଠିକଣାରେ ଏହାକୁ ପଠାଇଥିଲେ ଏହାସହ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ ନଓ୍ୱାଜଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଁଚାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ

   Related Posts